11.06.2020 Neljapäev

TAI kutsub ligi 12 000 inimest COVID-19 eriolukorra kordusuuringusse

Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub ligi 12 000 inimest COVID-19 eriolukorra kordusuuringusse, et hinnata eriolukorra mõju inimeste hoiakutele ja tervisekäitumisele ning kokkupuuteid haigestunutega.

Täna algab kordusuuring.
Täna algab kordusuuring. Foto: pixabay

Kutsed saadetakse e-postiga neljapäeva ja reede jooksul, vastuseid oodatakse juuni lõpuni, teatas TAI pressiesindaja neljapäeval BNS-ile.

Eestis on seoses koroonaviirusega kehtestatud eriolukord lõppenud, kuid oht viirusesse nakatuda ei ole kadunud ja viiruse edasist levikut on keeruline ennustada, mis on TAI kordusuuringu ajendiks. Aprilli keskpaigas läbiviidud sarnane küsitlusuuring näitas, et inimesed mõistsid haiguse COVID-19 ohtlikkust ja kasutusele võetud meetmete olulisust.

Täna algavas uuringus pöörame rohkem tähelepanu sellele, kuidas viirus on mõjutanud inimeste tervisekäitumist, näiteks seoses suitsetamise ja alkoholi tarvitamisega, aga ka vaimset tervist ja tööhõivet,

ütles TAI uimastite ja nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Sigrid Vorobjov.

Ligi 12 000 Eesti elanikule vanuses 18–79 aastat saadetakse e-postiga küsimustik eesti ja vene keeles. Uuring toimub veebiküsitlusena, mille täitmine võtab aega 15 minutit ning vastata saab kirja saamisest juuni lõpuni.

Kui uuringu kutse saajal tekib küsimusi, on tal võimalik pöörduda uuringu korraldajate poole e-kirja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefoni 5385 5232 teel tööpäeviti kella 10–12.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes