31.03.2020 Teisipäev

Soome peatab reisijateveo Eestist

Soome esmaspäeval kehtestatud piirangud peatavad ka reisijateveo Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel, Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, kuid laevale saavad veel reisijad, kes soovivad Eestisse sõita, kirjutab ERR-i uudisteportaal. Piirangud rakenduvad paari päeva jooksul. Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link ütles ERR-ile, et Soome liiklusamet esitas kõigile laevafirmadele palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult. 

Piirangud rakenduvad paari päeva jooksul.
Piirangud rakenduvad paari päeva jooksul. Foto: Pixabay

Praegu me veel kindlalt ei tea, mis kuupäeval see kehtima hakkab, millal Soome suunal enam reisijatevedu ei toimu. Eilse seisuga oli selleks kuupäevaks 1. aprill ehk kolmapäeva õhtust oleks reisijatevedu meie Soome liinidel Soome suunal katkenud. Täna (teisipäeval) saime info, et kuivõrd soomlasi on kuskil Lääne-Euroopas veel päris palju lõksus, need soomlased üritavad koju jõuda, siis neile vastutulemiseks lükatakse seda tähtaega veidi edasi. See ei lükku edasi väga palju, kui, siis paari päeva võrra," rääkis Link.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link.

Pärast homset jätkub reisijatevedu kindlasti ka Eesti suunal ja Rootsi suunal. See tähendab, et reisijaid ei võeta peale nendele reisidele, mis lähevad Helsingisse või Turusse. Eestlased, kellel on vaja jõuda Soomest koju Eestisse või Rootsi, saavad seda teha ka edaspidi," ütles Link.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!