gif Company 930x140 ee

 

11.09.2018 Teisipäev

SEB ootab välkmaksete arvu hüppelist suurenemist

SEB ootab välkmaksete arvu hüppelist suurenemist, kui praegu tehakse ainult mõni protsent maksetest välkmaksega, siis SEB hinnangul võiks see suureneda 90 protsendini.

Täna jõuab vaid mõni protsent maksetest teise panka reaalajas, sest välkmaksete standardit kasutavad meie regioonis ainult üksikud pangad. Mõne Eesti suurema panga lisandumine süsteemi tähendaks aga, et 70 protsenti maksetest liiguks pankade vahel reaalajas. Mitme panga liitumise puhul võib kuni 90 protsenti riigisisestest maksetest hakata liikuma reaalajas, teatas SEB.

"Hetkel on meie piirkonnast välkmaksete süsteemiga liitunud vaid SEB Eesti, Läti ja Leedu esindused ning Citadele Lätist ja Nordea Soomest, kuid tänu juba neile liitujatele tehakse Eestis päevas 600 makset ning saadakse 100 laekumist reaalajas. Kokku on Euroopas süsteemiga liitunud 1100 panka; uued süsteemiga liitujad selguvad korra kvartalis, sellel aastal siis vastavalt 11. septembril ning 20. novembril," ütles SEB välkmaksete projektijuht Eestis Kristiina Jäetma.

Välkmaksete süsteem hakkas Eestis tööle alates 2017. aasta novembrist. SEB kliendid saavad välkmakseid teostada internetipangas ja mobiilirakenduses. Välkmaksed toimuvad reaalajas, 24/7, kaasa arvatud nädalavahetusel ja pühade ajal, ning neid saab teostada summas kuni 15 000 eurot. Välkmaksete laiem levik toob kaasa rohkem võimalusi uute makselahenduste loomiseks, pakkudes veelgi rohkem alternatiive sularahale.

Välkmaksete süsteemiga liitumine on Euroopa pankade jaoks vabatahtlik ning eeldab makseteenuse pakkuja valmisolekut ööpäevaringseks maksete töötluseks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes