Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

17.09.2018 Esmaspäev

Ruussaar: pensionisambad on olnud inimestele pettumus

Ajakirjanik Ainar Ruussaar rääkis Kuku raadio saates "Keskpäevatund", et pensionisammastesse investeerimine on olnud inimestele pettumus, kuna raha tootlus on olnud äärmiselt madal.

Ruussaar tõi esile 15. septembri Postimehes olevat Kristjan Järvani artiklit, milles autor teeb pensioni teise samba maatasa, rõhutades, et selle tootlus on sedavõrd väike, et kümnete aastate pärast ei anna see mingisugust tulu.

"Reaalsus on see, et praegu võtab riik kuus protsenti inimeste palgarahast ära ja suunab teise sambasse, kuid teise samba fondide tootlikkus on tõesti väike. Suure hurraaga alanud kolmas sammas pole ka kuhugi jõudnud, see on siis see koht, kuhu inimesed ise saavad oma raha paigutada," rääkis Ruusaar

Tema sõnul liitus ta ise kolmanda sambaga umbes kümme aastat tagasi. "Kaks aastat kogusin sinna raha ja kokku kogunes vaid ühe kuupalga jagu. Ja siis sain aru, et sellel pole mõtet," märkis Ruussaar.

Tema sõnul räägivad ärimehed, et investeeringu tootlus võiks olla vähemalt kümme protsenti, et alla selle pole asjal mõtet. "Kuid eks siis tuleb arvestada, et ka riskid on suuremad. Ja eks fondihaldurid soovivad, et raha oleks suhteliselt turvatud ehk ei ole küll erilist tootlust, kuid ka raha kadumise oht on väike," lisas Ruussaar.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes