19.03.2018 Esmaspäev

Riigiteedel hakkab teede säästmiseks kehtima autode massipiirang

19. märtsist hakkab maanteeamet kehtestama riigiteedele massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi.

"Kuna ilmaolud on muutunud kevadiseks ning teede kandevõime on sulamisperioodi tõttu nõrgenenud, tuleb teede kahjustamise vältimiseks rakendada massipiiranguid," lausus ameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Ta lisas, et rasked veokid saaksid siiski sõita õhtul kella 19-st kuni hommikul kella 9-ni nendel teedel, mille kandevõime seda lubab. Võimalus kehtib seni, kuni püsivad miinuskraadid ja tee on tahenenud. Raskete veoste tarvis peab vedajal olema vastav luba.

Operatiivset teavet kehtestatud massipiirangutest saab küsida lühinumbrilt 1510 või aadressilt http://tarktee.mnt.ee/. Selleks tuleb valida paremast ülanurgast "Massipiirangud" ning klikkida lisainfo saamiseks veoauto ikoonidele. Massipiiranguga teelõigud on kaardil tähistatud paksu tumekollase joonega.

Raskete veostega teedele pääsemiseks peavad vedajad saatma loataotluse e-postiga aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vajaliku blanketi leiab ameti kodulehelt https://www.mnt.ee/et/ametist/blanketid liikluskorralduse blankettide alt.

Maanteeamet jälgib olukorda riigiteedel ning kui teede kandevõime on taastunud, tühistatakse ka massipiirangud. Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub kehtestatud piirangutest kinni pidada.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes