11.11.2021 Neljapäev

Riigi soovitus: nakatunuga koos kodus olija võiks saada haiguslehe

Peaminister Kaja Kallase sõnul annab riik perearstidele soovituse, et kui inimene peab viibima kodus koos COVID-isse nakatunud lähedasega, võiks talle väljastada haiguslehe.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Kallas selgitas, et kui koduses keskkonnas on nakatunu tõttu palju viirust, siis võib ka vaktsineeritud lähedane viia seda edasi teistesse kohtadesse, näiteks töökollektiividesse. "Ja perearstid juba annavadki haiguslehti neile, kes peavad olema koos nakatunuga ja ei saa mujal viibida," ütles Kallas.    

Kallase sõnul on Eesti jätkuvalt väga kõrgel ohutasemel, kuid võrreldes üle-eelmise nädalaga on nakatunute arv vähenenud ja see trend on kestnud juba üle nädala. "See näitab, et inimesed on käitunud vastutustundlikult ja kontrollimeetmetest kinni pidanud. Ja nii nakkuse levikut tõkestanud - selle eest olen kõigile tänulik," ütles Kallas. 

Tema sõnul on oluline, et Eesti saaks kriisist tulla välja võimalikult avatud ühiskonnana, kuid ka haiglad peaksid nakatunute koormusele vastu. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!