28.02.2020 Reede

Reisist loobumisel koroonaviiruse hirmus jäävad kulud reisija kanda

Hirm ei ole reisitõrge.
Hirm ei ole reisitõrge. Foto: Pixabay

On päevade küsimus, kui Eestist välisreisile suunduvad reisijad hakkavad koroonaviiruse hirmus oma reisiplaane ümber vaatama ja reise ära jätma, kirjutab advokaadibüroo TRINITI. Kindlasti tõusetub küsimus, kas sellisel juhul on võimalik saada reisikindlustuselt hüvitist näiteks reisitõrke tõttu.

Meedias on mitmed kindlustusseltside esindajad avaldanud, et tänases olukorras lihtsalt hirm koroonaviiruse ees ja selle tõttu reisi ära jätmine ei anna õigust kindlustushüvitisele. Samuti on kinnitatud, et kui piirkonnas kuulutatakse välja karantiin, katab kindlustus lisakulutused hotellile kuni karantiini lõpuni ja uute piletite maksumuse, kui karantiini tõttu jäävad piletid kasutamata.

Tahame juhtida reisijate tähelepanu sellele, et iga kindlustusseltsi puhul on reisikindlustuse ja reisitõrke kindlustuse tingimused ja välistused erinevad. Kui kaalute koroonahirmus reisi ära jätmist, siis soovitame enne kindlasti oma reisikindlustuse tingimustega tutvuda. Tänases olukorras, kus reisi sihtkohas ei ole välja kuulutatud reisipiirangid, ei ole pigem lihtsalt hirmu tõttu reisitõrkega tegemist.

Olukord muutub kiiresti ning marsruudil või sihtkohas karantiini või muu avaliku piirangu puhul, mida reisi planeerimisel ette ei saanud näha, võib reisi ära jäämisel tekkida õigus kindlustushüvitisele.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes