03.01.2019 Neljapäev

Reisija saab Elroni rongides peagi ise oma sõidu valideerida

Neljapäevast võetab Elron rongides järk-järgult kasutusele piletimasinad, mis võimaldavad reisijal ise oma sõit valideerida või Elroni sõidukaardiga pilet soetada.

Piletimasinad, mis on üks osa Elroni uuest piletimüügisüsteemist, käivitatakse esialgu elektrirongides ning need asuvad rongis sissepääsualades.

“Piletimasinate kasutuselevõtt on oluline samm pakkumaks kliendile kiiremat ja mugavamat piletiostu võimalust. Kui suur osa klientidest ostab pileti ise kas veebist või piletimasinast, on meie klienditeenindajatel selle võrra rohkem aega reisijatega tegeleda, neile vajalikku infot jagada ja muuta reis võimalikult meeldivaks,“ selgitas Elroni müügi ja arendusjuht Ronnie Kongo.

„Meie jaoks on väga oluline ka info, mida me rongide täituvuse kohta saame – et saaksime pakkuda parimat teenust, on vajalik, et kõik sõidud oleksid registreeritud, mistõttu kutsume ka kõiki tasuta sõiduõigusega inimesi oma sõit kohe rongi sisenedes valideerima.“

Esialgu on piletimasinast võimalik pilet osta Elroni sõidukaardile laetud rahaga. „Aasta esimeses pooles lisandub tasumisvõimalusena ka kontaktivaba pangakaart, mis toob kaardimakse võimaluse ka elektrirongidesse. Piletimasinast saab pileti soetada 10 protsenti soodsamalt, seega julgustame kõiki masinat kasutama,“ täpsustas Kongo. „Tahan kindlasti ka rõhutada, et klienditeenindajad rongist ära ei kao, nad on endiselt seal olemas.“

Pileti ostmise alustamiseks viibake piletimasina ees Elroni sõidukaarti. Reisijal tuleb valida soovitud sihtkoht, kuhu sõita soovitakse, valida saab kas konkreetse peatuse või Tallinna lähiümbruses ka kiirvalikuna tsooni, kus soovitud peatus asub. Seejärel tuleb valida soovitud pilet ja kogus. Ühiskaardi soodustuse saab registreerida, vajutades vastava ikooni järel „Vali“ ning viibates ühiskaarti masina ees.
Sisestatud info põhjal kuvab masin sõidu maksumuse.

Piletiostu kinnitamiseks tuleb viibata piletimasina ees uuesti Elroni sõidukaarti. Piletimasinas saab ka mugavalt ja kiirelt valideerida omavalitsuste pakutava tasuta sõiduõiguse. Tallinlased, Saue valla elanikud ning Saku ja Raasiku valla õpilased saavad oma soodustussõidu valideerida lihtsalt ühiskaarti masina ees viibates.

Piletimasinad asuvad rongis sissepääsualades, sealsamas on leitav ka kasutusjuhend, vajalikud juhised kuvatakse masinal ning loomulikult võib julgelt abi küsida alati ka klienditeenindajalt.  
Piletimasinad rongides on üks osa Elroni uuest piletimüügisüsteemist. Piletimüügisüsteemi loojaks valiti riigihankega ühistranspordi pileti- ja makselahenduste ning reaalaja infosüsteemidega tegelev tehnoloogiaettevõte AS Ridango, kelle loodud on elektroonilised piletisüsteemid nii Tallinnas, Tartus kui ka mitmel pool Põhjamaades.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!