825x120 antikriis ee
20.03.2020 Reede

Reinsalu: Soome loobub Eesti kodanikele pendelrände lubamisest

Pendelränne keelati.
Pendelränne keelati. Foto: Pixabay

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul otsustas Soome siiski loobuda ühe päeva kehtinud Eesti kodanike pendelrände lubamisest ja seda alates pühapäeva keskööst.

Rääkisin öösel Soome välisministriga ja tema sõnul oli selle aluseks Soome tervishoiuministeeriumi rahvatervise soovitus. Palusin seda erandit siiski jätkata, viidates praegu sarnastele põhimõtetele nii Eestisse kui Soome sisenemise lubamisel kolmandatest riikidest. Pakkusin aruteluks teoreetilist  ideed Soome-Eesti karantiinipiirkonnast," märkis ta. 

Leppisime kokku, et peaministrid arutavad hommikul nii pendelrände probleemi kui ühise karantiinipiirkonna küsimust. Peame eeldama, et see keeld rakendub täies mahus. Seega peavad Soomes töölepinguga  töötavad, aga õiguslikus tähenduses elamisõigust mitteomavad eestlased kiiresti  tänase ja homse päeva jooksul, kui nad on Eestis, langetama otsuse! Kas minema Soome ja püsima seal töötades kuni reeglite muutumiseni, või siis jääma Eestisse ilma võimaluseta Soome siseneda kuni reeglite muutumiseni. Kas neile kohalduvad täna-homme Soome sisenedes karantiininõuded, täpsustame hetkel! Eestlased, kes käite Eestist Soomes  tööl, teie otsustamise  aeg, kas tahate jätkata Soomes töötamust, on täna ja homme," ütles Reinsalu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes