Neljapäev, 24 November 2016 14:24

Raamatupidamise toimkond valis esimeheks Sander Kallasmaa

Raamatupidamise toimkonna uus koosseis valis oma esimesel koosolekul toimkonna esimeheks audiitorkogu esindaja vandeaudiitor Sander Kallasmaa ning aseesimeheks audiitorettevõtte PricewaterhouseCoopers juhatuse esimehe Ago Vilu.

“Raamatupidamise toimkonna liikmetena on valdkonna parimad spetsialistid andnud suure panuse Eesti ettevõtluskeskkonna läbipaistvuse ja usaldusväärsuse kasvu heaks. Toimkond on näidanud kõrget professionaalsust. Tehtud otsused on aidanud luua alust finantsaruandluse arenguks ja propageerinud parimat erialast praktikat,” ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel.

“Samuti soovin tänada toimkonna senist esimeest Ago Vilu tema panuse eest. Ta on pikaajalise toimkonna juhina hea seisnud kvaliteetse raamatupidamise reeglistiku väljatöötamise eest selge nägemusega, millises suunas võiks Eesti raamatupidamine areneda ning kuidas seda saavutada. See, et toimkonna juhendid toetuvad rahvusvahelisele finantsaruandluse standardile IFRS, on üks oluline tegur, mis on aidanud viia Eesti arvestusala korralduse maailmatasemele,“ lisas minister.

Seitsmeliikmelise raamatupidamise toimkonna uude koosseisu kuuluvad veel raamatupidajate kogu esindaja Anne Nuut, finantsinspektsiooni regulatsioonide ja aruandluse divisjoni juht Helene Trušina, arvestusala ekspert ja riigi pearaamatupidaja Juta Maar, Tartu Ülikooli majandusarvestuse professor Toomas Haldma ja kaubandus-tööstuskoja finantsdirektor Ene Rammo.

Raamatupidamise toimkond on sõltumatu komisjon, mis lähtub oma ülesannete täitmisel avalikust huvist ja võtab oma tegevuses arvesse üldisi majandushuve. Valitsus nimetas toimkonna uue koosseisu ametisse 27. oktoobril. Toimkonna liikmete volitused kehtivad kolm aastat.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes