TRK 1140x140 ee gif
04.02.2016 Neljapäev

Päästeamet hakkab kodudes tuleohutust kontrollima

Kontrollreidide käigus pööratakse tähelepanu just suitsuanduri olemasolule ja töökorrale
Kontrollreidide käigus pööratakse tähelepanu just suitsuanduri olemasolule ja töökorrale PM

Päästeameti tuleohutusjärelevalve inspektorid hakkavad järgmisel nädalal kodudes tuleohutusnõuete täitmist kontrollima.

Suurendatud tähelepanu pööratakse üle Eesti kontrollreidide käigus just suitsuanduri olemasolule ja töökorras olekule ning küttekolde korrasolekule ja hooldusele, teatas päästeamet.

Kuigi aasta algusest on möödunud vaid pisut üle kuu, on selle ajaga Eestis tulekahjus hukkunud juba 12 inimest, kellest ainult kahel oli töökorras suitsuandur. Seega on võrreldes eelmise aastaga eluhoonete tulekahjude arv tänavu kahekordistunud. Peamised põhjused on inimeste hooletus ja küttesüsteemide mittekorrasolek ning hooldamatus.

"Kontrollid on üks osa päästeameti tööst, sest kahjuks kõikide jaoks nõustamine ja selgituste jagamine ei ole piisav. Suur hulk inimesi jätab kodusele tuleohutusele tähelepanu pööramata just hooletusest, mis on pahatahtlik oma lähedaste ja naabrite suhtes,“ selgitas päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu  pressiteate vahendusel.

Tuleohutuskontrolli läbi viivad tuleohutusjärelevalve inspektorid liiguvad ringi punast värvi päästeameti eraldusmärke kandvate sõidukitega, kannavad päästeameti tunnustega riietust ning esitavad kindlasti esmalt enda ametitõendi. Päästjad kontrolle läbi ei vii.

Suitsuanduri puudumise eest võib määrata trahvi kuni 1200 eurot.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes