15.08.2014 Reede

Mupo patrulli suvised ööd on töörohked

Munitsipaalpolitsei Ameti patrulliosakond tegi kokkuvõtteid juulikuu väljakutsetest, millest selgus, et väljakutsete arv oli päeval ja öösel
peaaegu võrdne – päeval 243 väljakutset ja öösel oli kõnede arv 231 .

Mupo patrulli suvised ööd on töörohked
Mupo patrulli suvised ööd on töörohked Foto: PM

Mupo uuringu põhjal ei ole kuum suvi eriskummalisi väljakutseid põhjustanud. Isegi täiskuu aeg oli tavapäratult rahulik. See, et randades oli palju rahvast ja valesti pargitud autosid, on mupo tavaline suvine praktika.

Samuti analüüsis uuring väljakutsete sisu, millest selgus, et päevased teemad on valdavalt valesti pargitud autod ja ehitusalased eksimused.
„Põhiliselt on tegemist renoveeritavate või ehitatavate majadega, mis on kas nõuetekohaselt piiramata ning seetõttu ohtlikud möödujatele või on puudu vastavad infotahvlid,“ selgitas patrulliosakonna vaneminspektori Aleksandr Kukk. 

„Öised kõned puudutavad aga eelkõige öörahu rikkumist ja koerte haukumist. Enim on silma jäänud noored, kes valgetel suveöödel magada ei saa ja  panevad oma autoraadio valjult mängima. Omavahel räägitakse üle valju muusika. Loomulikult häirib see inimesi, kes tahavad puhata ja peavad järgmisel päeval tööle minema. Pealegi on öisel ajal müra taustnivoo linnas hoopis teine kui päeval,“ ütles  vaneminspektor.

„Üldjuhul piisab sellisel juhul märkuse tegemisest. Keerulisem on suurürituste puhul, kus on palju alkoholi tarbinud inimesi. Siis tuleb
tihti pärast olukorra fikseerimist abi paluda politseilt, kellega meil on hea koostöö.“

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes