02.03.2021 Teisipäev

Maskita inimesi poodides näha ei soovita

Erinevad kaubanduskeskused on täna teatanud, et ei soovi maskita kliente oma poodides näha. 

Kaubanduskeskused maskita inimest teenindada ei taha.
Kaubanduskeskused maskita inimest teenindada ei taha. Foto: pixabay

Stockmann kutsub üles kõiki oma kliente täitma COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud riiklikke nõudeid, kandma kaupluses maski ja hoidma teiste külastajatega distantsi. Eesti Kaupmeeste Liidu liikmena rakendatakse vabatahtlikult eneseregulatsioonina piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel. Eelnevast tulenevalt peavad eranditult kõik Stockmannis viibijad kandma näomaski ning selle nõude kontrollimiseks palkab keskus juurde turvatöötajaid. 

Järve Keskus kinnitab, et on kasutusele võtnud kõik meetmed, mis aitavad viirusolukorras igaühel turvaliselt ja kaitstuna oma sisseostud sooritada. „Oleme turvameeste arvu kahekordistanud, kes jälgivad maskikandmise kohustust ja jagavad tasuta maske vajadusel neile, kel seda pole,“ kommenteeris Järve Keskuse tegevjuht Rome Arumaa. „Oleme näinud, et maski vajab umbes kümme protsenti külastajatest, kes selle ka kenasti kasutusele võtavad. Tunneme enda nn kasvatuslikul tegevusel väga suurt rolli, et maskikandmise harjumus kõigis kiiresti ja küsimusteta juurduks.“

Maskikandmise kohustust kontrollitakse Järve Keskuse kõikide kaupluste ustel või kassade juures ning tuletatakse maskikandmist meelde, kellele vaja. Samuti jälgivad lisaks turvameestele kaks videooperaatorit keskuses toimuvat, et hoones ei toimuks inimeste võimalikke kogunemisi. Kõik puhkealad ja laste mänguväljakud on suletud külastajate maksimaalse ohutuse tagamiseks.

Ehitus- ja sisustuskaupade kett K-rauta muudab oma lähenemist kampaaniahindadele ning asendab päevapõhised sooduspakkumised kogu märtsikuu kestvate kampaaniahindadega. Muudatuse eesmärk on mitte anda inimestele ajendit minna kauplusesse alandatud hindade tõttu kindlal nädalapäeval, vaid anda võimalus poodi külastada ostjatele kõige sobivamal ajal.

"Pandeemiaolukorra tõsidust mõistame kõik, teisalt on hinnakampaaniad jaekaubanduse lahutamatu osa. Ka kliendid on kampaaniapakkumistega harjunud ning seavad oma poeskäigu just pakkumistega päevadele. Meie püsikliendid on harjunud, et iganädalaselt kolmapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti on K-rautal 30-protsendiline allahindlus kõigile toodetele ning neil päevil külastas meie poode 2-3 korda tavapärasest rohkem kliente," lausus Kesko Senukai Estonia juht Donatas Zalobaitis.

Kujunenud olukorra valguses üritasime leida omalt poolt võimalusi muuta ostlemine meie poodides turvalisemaks, mistõttu otsustasime selle kampaania peatada.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!