07.04.2020 Teisipäev

Magnum: bürokraatia takistab maskide kiiret jõudmist apteekidesse

Ravimite hulgimüüja Magnum oli valmisolekus saata maskid esimesel võimalusel apteekidesse, kuid ettevõtte väitel aeglustab seda protsessi bürokraatia. Magnum AS-i juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul on kurb ja kahetsusväärne, et niivõrd keerulises olukorras, kus on kaalul rahvatervis, seab riik sellest kõrgemale bürokraatia.

Magnum ootab sellises keerulises olukorras riigi poolt paindlikumat ja inimlikumat lähenemist.
Magnum ootab sellises keerulises olukorras riigi poolt paindlikumat ja inimlikumat lähenemist. Foto: Pixabay

Hetkel oleme olukorras, kus peame tegelema tooteinfo ja märgistusega, selle asemel, et toimetada maskid Eesti inimesteni. Küsisime riigilt ka erandit, kuid sellele vastati kategooriliselt eitavalt ehk ühtki märgistamise nõuet ei tohi hulgimüüja eirata. Vastasel korral on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti hinnangul tegemist mittenõuetekohase tootega, mida müüa ei tohi,“ tõdes Kallikorm.

Teeme omalt poolt kõik jõupingutused, et maskid jõuaksid operatiivselt apteekidesse, kuid paraku ei sõltu see ainuüksi meist. Kui oleks tegemist ravimiga, siis on täiesti arusaadav, et korrektne tooteinfo on elementaarne ja hädavajalik. Praeguses ajakriitilises olukorras on tegemist inimeste tervist kaitsva maskiga, mille puhul on tooteinfo nõudmine pilli lõhki ajamine,“ hindas Magnumi juht.

Kallikorm lisas, et Magnum ootab sellises keerulises olukorras riigi poolt paindlikumat ja inimlikumat lähenemist.

Ka mõistlike erandite tegemine on täna asjakohane, sest homme võib olla juba hilja.“

Magnum teeb omalt poolt kõik selleks, et maskid jõuaksid apteekidesse hiljemalt homseks.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes