30.11.2020 Esmaspäev

Maanteeinfo uueks numbriks saab 1247

Alates tuleva aasta 1. jaanuarist on maanteeinfo uus telefoninumber 1247.

Maanteeinfo telefonil võiks helistada ka siis, kui tee on libe või lumme tuisanud.
Maanteeinfo telefonil võiks helistada ka siis, kui tee on libe või lumme tuisanud. Foto: pixabay

Uuele numbrile üleminek võtab aega ning esialgu toimivad mõlemad numbrid rööbiti, edastas maanteeamet. Numbrile 1247 on helistamine tasuta. Kõnesid võetakse vastu eesti, vene ja inglise keeles. Jaanuari jooksul vahetatakse välja kõik teede ääres olevad infotahvlid, kuhu märgitakse uus number.

„Liigume suunas, et inimestel oleks abi vajades võimalikult vähe vaja telefoninumbreid meeles pidada,“ ütles maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. „Seetõttu läheme senise numbri 1510-ga juba tuttavaks saanud telefoninumbri 1247 alla.“ Randmaa lisas, et tegelikult võtavad juba praegu 1510 kõnesid vastu samad häirekeskuse töötajad, kes vastavad ka numbrile 1247, mistõttu üleminek uuele numbrile vastuvõtjate poolelt on kindlasti sujuv.

Oleme alates märtsist vastanud riigiinfo telefonil 1247 enam kui 100 000 kõnele. Häirekeskuse teenindatavad teised lühinumbrid 1313, 1524 ja 1510 teenindavad aastas ligi 55 000 kõnet. Hea meel on tõdeda, et märtsis avatud riigiinfo telefon 1247 on avalikkuse poolt hästi vastu võetud,

ütles häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Maanteeinfo telefonile saab edastada infot riigiteedel esinevate probleemide kohta. Näiteks kui teel on liiklustakistus, tee on määrdunud, teel on liiklusohtlikud augud, kruusatee on halvas seisukorras, teel on libe või lumme tuisanud.

Infotelefon registreerib teated ja edastab need maanteeameti liiklusjuhtimiskeskusele, teehooldajatele või teistele koostööpartneritele.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes