20.04.2022 Kolmapäev

Lennujaam palub lennule saabumiseks varuda rohkem aega

Tallinna lennujaam palub lennule saabumiseks ja julgestuskontrolli läbimiseks varuda varasemast rohkem aega - tavapärasemast pikemad järjekorrad on tingitud julgestuskontrolli töötajate puudusest.   

Tallinna lennujaama märtsi reisijate arv jäi kriisieelsele ajale alla vaid 25 protsenti.
Tallinna lennujaama märtsi reisijate arv jäi kriisieelsele ajale alla vaid 25 protsenti. Foto: tallinn-airport.ee

Tallinna lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on rekordilise 50 sihtkoha kättesaadavus ja koroonapiirangute leevenemine hoogustanud reisimist. “See, et reisijate arv on kasvutrendis, näitab, et inimestes on suurenenud turvatunne tuleviku suhtes ja julgetakse taas reisida,” rääkis Tuvike.

Tallinna lennujaama märtsi reisijate arv jäi kriisieelsele ajale alla vaid 25 protsenti ning aprillis ja suvekuudel on oodata reisijate arvu kiiret taastumist.   

Terve Euroopa lennundus on väljakutse ees, sest uute töötajate värbamine ei pea sammu kiirelt kasvava reisijate vooga. “Vaatamata põnevale ja mitmekülgsele tööle, mida lennujaamas pakume, ei suuda lennujaamad ja nende partnerid värvata nii kiiresti uusi töötajaid kui vaja oleks. Puudus on nii kliendi- kui ka õhusõidukite teenindajatest, kusjuures viimane on veel eriti põnev ja vastutusrikas töökoht, kus saab igapäevaselt sõita erinevate masinatega ja lennukite vahetus läheduses tööd teha ehk olla lennujaama mõistes tegevuste epitsentris,“ rääkis Tuvike.  

Reisijate arvu kasv seab tugeva surve alla ka lennujaama koostööpartnerid, kelle ülesanne on osutada lennujaamale erinevaid teenuseid.  

Üks teenus, mis on viimasel ajal üha enam saamas pudelikaelaks lennujaama läbimisel, on julgestuskontrolliteenus, mille kvaliteedis allahindlust teha ei saa, ent kahjuks partner ei suuda avada piisavas koguses julgestuskontrolliliine, kui vaja oleks. Põhjused on peidus samuti tööjõupuuduses mille tulemusena tekivad pikad järjekorrad ja kannatavad reisijad,

selgitas Tuvike.    

 “Selleks, et vältida ebamugavusi, soovitame tulle lennujaama vähemalt kaks tundi enne lennu väljumist. Eriti kriitilised ajad on varahommikused väljumised, kus reisijad tulevad lennujaama viimasel minutil ning lõunased tipptunnid, mil lühikeses ajavahemikus väljub suur hulk lennukeid,” lisas Tuvike.  

Kui märtsis läbis lennujaama 172 424 reisijat, mis moodustab 75 protsenti kriisieelsest tasemest, siis aprilli esimeste nädalate reisijate arv lubab jätkuvat reisijate arvu kasvu. „Kuu viimasele nädalale jääb koolivaheaeg, mis on lennujaamas alati tihe tööaeg. Eriti lastega peredel soovitame saabuda lennujaama aegsasti enne lendu, et jõuaks rahulikult läbida julgestuskontrolli ja teha kõik vajalikud lennueelsed toimingud võimalikult stressivabalt,“ soovitas Tuvike.   

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255