24.10.2022 Esmaspäev

Lennujaam: koolivaheajal reisijad varugu aega lennujaama saabumiseks

Tallinna lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe soovitab koolivaheajal reisijatel lennujaama saabumiseks aega varuda.

Sageli pole reisijail isikut tõendavat dokumenti või see enam ei kehti.
Sageli pole reisijail isikut tõendavat dokumenti või see enam ei kehti. Foto: pixabay

Vahepealsel koroonaajal, mil reisimist oli vähem ja segadust ning reegleid rohkem, valmistuti reisideks põhjalikumalt ette, ent piirangute kadumisega on reisijate valvsus vähenenud ja kahetsusväärselt on tekkinud olukorrad, kus inimese reis lõppeb juba lennujaamas, teatas lennujaam. 

Peamine põhjus, miks reisijatel puhkus juba lennujaamas lõppeb, on isikut tõendava dokumendi puudumine või kehtivusaja nõuetele mitte vastamine. Pärgmäe sõnul võib Euroopa Liidus pass või ID-kaart kehtida kuupäevani, mil lõppeb reis, ent Egiptsusesse reisides peab pass kehtima veel kuus kuud peale reisi. "Tihti pole reisile minnes kaasas ka passi, vaid proovitakse ainult ID-kaardiga reisida," nentis Pärgmäe.

Juhatuse liikme sõnul ei ole inimesed kursis ka transiitriikide nõuetega. "Näiteks reisides läbi Ameerika Ühendriikide Mehhikosse, peavad olema täidetud ka Ameerika Ühendriikide sisenemise nõuded. Isegi kui USA-s lennujaamast ei väljuta, tuleb Tallinnas ette näidata ESTA ja Ameerikasse sisenemise ankeet," selgitas ta ning lisas, et tihti tuleb inimestel lisaks uurida, kas sihtriik nõuab sisenemiseks viisat.

Pärgmäe sõnul jäetakse täitmata ka COVID-19 nõuded ja ta lisas, et mõned riigid nõuavad endiselt kas vaktsineerimis-, läbipõdemistõendit või testi. Kuna COVID-19 nõuded võivad olla pidevas muutumises, tuleb vahetult enne reisi algust need uuesti üle vaadata.

Lennufirma tingimused tulevad üllatusena,

ütles Pärgmäe ning toonitas, et lennupileti tingimustega tuleks tutvuda.

"Kohtame tihti olukordi, kus reisijad tulevad rõõmsalt lennujaama ja siis selgub, et check-in on tegemata ning lennujaamas on see tasuline," märkis lennujaama juhatuse liige. Ta märkis, et nii käsi- kui äraantavale pagasile on lennufirmad määranud kindla kaalu ja ülekilode eest tuleb tasuda enne lendu, kusjuures võimaldavad osad lennufirmad tasumist vaid kaardimaksetega.

Pärgmäe sõnul tuleks autoga saabujatel arvestada, et parklad on koolivaheajal üsna täis ja vaba koha leidmine võib võtta aega, lisaks peaks reisija enne reisi jälgima, et tema pagas oleks nõuetekohaselt pakitud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255