860x100 kriisi paasterongad
02.05.2018 Kolmapäev

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja juures alustab tööd vahekohus

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja juures alustab 2. mail tööd vahekohus, kuhu saavad pöörduda kõik, kes soovivad lahendada tekkinud vaidluse kohtuväliselt ning maksimaalselt kolme kuu jooksul.

Selliste vaidluste alla liigituvad näiteks lepingu osapooled, kellel on tekkinud omavaheline vaidlus rahalise nõude üle, näiteks korteriühistud, andmesideoperaatorid, energiaettevõtted, majutusettevõtted ja äripinna rentijad, teatas koja esindaja.

Koja vahekohus ei lahenda kohtutäituri tasu nõudeid ega eluruumi üürilepinguat, töölepingust või tarbijakrediidilepingust tulenevaid rahalisi nõudeid, lisas koja esindaja pressiteate vahendusel.

Vahekohtu eesmärk ei ole mitte lepituslikult mõlemaid pooli rahuldava tulemuse saavutamine, vaid otsuse langetamine, tuginedes  kehtivale õigusele sarnaselt kohtuga. Vaidluse lahendamiseks vahekohtus peavad olema nii hageja kui ka kostja nõus asja lahendamisega vahekohtus.

Vahekohtus alustab tööd seitse vahekohtunikku: Magnus Braun, Terje Eipre, Mati Kadak, Aive Kolsar, Aleksandr Logussov, Maarja Näkk ja Janek Pool.

Vahekohtu algatamiseks tuleb esitada hagi vahekohtule koja kaudu paberkandjal või elektrooniliselt. Vahekohtumenetluse algatamiseks tuleb tasuda registreerimismaks 250 eurot, millele lisandub käibemaks pluss vahekohtu maks, mis sõltub hagi hinnast ning kohtunike arvust.

Vahekohtu menetlus on kiire, menetlustähtaeg on kuni kolm kuud.

Koja vahekohus on vaidluste kohtuvälise lahendamise organ, mis tegutseb lepitusmenetluse põhimõttel võimaldamaks pooltel saavutada mõlemat poolt rahuldav tulemus erapooletu isiku ehk koja vahekohtu kohtunike kaasabil. Tänavu 9 jaanuaril jõustus kohtutäituri seaduse muudatus, millega seadustati vaidluste kohtuvälise lahendamise organina Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja vahekohus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes