05.02.2016 Reede

Kodakondsuseksamid muutusid elektrooniliseks

Alates uuest aastast on SA Innove läbiviidavad Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamid elektroonilised, eksameid saab sooritada Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Narvas.

Uuenduse pluss on see, et kohe peale eksami lõpetamist saab eksamitegija teada, kuidas ta eksami sooritas
Uuenduse pluss on see, et kohe peale eksami lõpetamist saab eksamitegija teada, kuidas ta eksami sooritas Foto: PM

SA Innove testide keskuse juhataja Rain Sanniku sõnul on lisaks Tallinnale praeguseks loodud elektroonilise testi tegemise võimalus ka Tartu, Jõhvi ja Narva inimestele.

"Elektrooniline eksam toimub Innove kohapealses eksamipunktis. Suurim lisaväärtus eksaminandile on see, et kohe peale eksami lõpetamist saab eksamitegija teada oma punktisumma ehk info eksami tulemuse kohta. Elektrooniline tunnistus vormistatakse paari tööpäeva jooksul peale eksami toimumist," selgitas Sannik.

Eksamitestis on 24 eestikeelset valikvastustega küsimust. Eksam loetakse sooritatuks, kui eksamineeritav on õigesti vastanud vähemalt 18 küsimusele. Eksam kestab 45 minutit ja selle ajal on võimalik kasutada eksamiruumis olevaid Eesti põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse eestikeelset teksti ning sõnaraamatut.  

Läinud aastal sooritas Eestis põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamit ligi 500 inimest. Eksamid toimuvad kaks korda kuus Tallinnas ning kord kuus Tartus, Jõhvis ning Narvas, teatas BNS.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!