08.04.2021 Neljapäev

Kallas tutvustab täna koroonaviiruse mõjude leevendamise kava

Peaminister Kaja Kallas teeb täna kell 10 algaval riigikogu istungil poliitilise avalduse, et tutvustada koroonaviiruse mõjude leevendamise plaane.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: Stenbocki maja

Riigikantseleis valmiv koroonaviiruse mõjude leevendamise kava kirjeldab otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda.

Kava saadetakse täna avalikule konsultatsioonile, et koguda riigi ja ühiskonna kiiremaks taastumiseks ettepanekuid ka ettevõtetelt, vabaühendustelt ja nende esindusorganisatsioonidelt ning teistelt huvirühmadelt.

Kallas oli riigikogu ees ka eile, kinnitades, et vaktsineerimine Eestis kulgeb edukalt. 

Vastates kolmapäeval riigikogu liikmete küsimustele sõnas peaminister, et ta pole nõus hinnanguga, nagu oleks vaktsineerimine "täielik korralagedus." Kallase sõnul kulgeb vaktsineerimine Eestis edukalt ning vaktsineeritud on juba 21 protesenti täisealisest elanikkonnast. 

Peaminister nentis, et vaktsineerimine on seotud tarnetaga. "Doose on tulnud vähem, seetõttu me tegutseme vaktsiini defitsiidi tingimutes. Me oleme kokku leppinud, et kaks kolmandikku peab vähemalt minema riskirühmade vaktsineerimiseks ja üks kolmandik eesliinile. Kui meil on tulnud vaktsiine vähem, siis me oleme selle vaktsineerimisega siis peatanud just eesliinil, et saaks meditsiinisüsteemi koormuse alt välja vaktsineerida just riskirühmi," ütles Kallas.

Kallas tõi esile, et eelmisel nädalal oli eesmärgiks vaktsineerida 40 000 inimest ning vaktsineeriti 41 000 inimest. Pühadeaegsel kolmel päeval oli eesmärgiks vaktsineerida 20 000, vaktsineeriti 17 000. Kallase sõnul oli viimasel puhul peamiseks põhjuseks see, et vanemaealisi ei õnnestunud piisavalt kätte saada.

Sellest nädalavahetusest on õppetund. Õppetund on see, et kui me teeme suurvaktsineerimisi, siis vanemad inimesed, keda me eelkõige soovime praegu vaktsiini defitsiidi tingimustes vaktsineerida, tahavad personaalsemat lähenemist. Nad tahavad seda, et nad saaksid perearstiga suhelda, ja nad tahavad ka seda, et nad saaksid kodu lähedal seda teha,

ütles Kallas.

Kallas sõnas, et mitmes linnas, nagu näiteks Pärnus, kulges nädalavahetusel vaktsineerimine edukalt. Peaministri sõnul on aga Tallinn suur linn ning kui vaktsineerimine on korraldatud Lasnamäel, siis Nõmmel elav eakas ootab, kuniks vaktsineerimine pigem tuleb tema kodu lähedale. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes