07.09.2023 Neljapäev

Kaja Kallas kutsus taas endale umbusaldust avaldama

Peaminister Kaja Kallas kutsus opositsiooni taas talle umbusaldust avaldama, mitte survestama ultimaatumitega teda tagasi astuma. 

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: valitsus.ee

Kallase sõnul on viimasel ajal jäänud kõlama opositsiooni väide, et nad lõpetavad riigikogus obstruktsiooni, kui peaminister astub tagasi. "Eks selle taga on asjaolu, et EKREIKE ei ole siiani tunnustanud valimistulemusi ja ei suuda sellega leppida," ütles Kallas täna valitsuse pressibriifil. 

Kallase sõnul ei usu ilmselt keegi, et tema tagasiastumise korral lepiks EKRE abieluvõrdsusega, Isamaa ei keeraks tagasi peretoetusi ning keskerakond loobuks astmelise tulumaksu mõttest.  

"Aga mul on pakkuda ultimaatumite esitamise asemel lahendus, mis on ka põhiseaduspärane. See on nimelt umbusaldusavalduse esitamine," ütles Kallas. 

Tema sõnul ei ole aga taktika kiusata peaministrit seni, kuni tema närvid üles ütlevad, põhiseaduspärane.

Ei oleks ju mõeldav, et ka mina esitaks ultimaatumeid, näiteks et ma ei tule enne riigikogu komisjonide ette, kui näiteks Mart Helme on tagasi astunud korruptsioonikomisjoni juhi kohalt,

ütles Kallas. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference