01.11.2017 Kolmapäev

Kaheksa sammu ID-kaardi sertifikaatide uuendamiseks

Alates 2014. oktoobrist väljastatud ID-kaartidel on tuvastatud turvanõrkus ja kõik nendele kaartidele väljastatud sertifikaadid kuuluvad lähiajal tühistamisele. Selleks, et Teie ID-kaardi sertifikaatide digitaalne kasutus oleks ka edaspidi võimalik, palume Teid tutvuda allpool oleva juhendiga ning uuendada sertifikaadid ära esimesel võimalusel.

  1. Kui teil ei ole mobiil-IDd või Smart-IDd siis tehke need omale enne, kui uuendate ID-kaardi sertifikaate. Nii olete kaitstud võimalike tehniliste tõrgete vastu sertifikaatide uuendamisel. Smart-ID tegemise juhendi leiate Smart-ID kodulehelt. Mobiil-ID saamiseks pöörduge oma mobiilioperaatori poole.
  2. Vaadake ID-kaardi sertifikaatide uuendamise õppevideot YouTube’st.
  3. Sertifikaatide uuendamiseks tuleb laadida installer.id.ee alla ID-tarkvara uusim versioon. Sertifikaatide uuendamise vajalikkusest annab teile uus ID-kaardi tarkvara vajadusel ise märku.
  4. Varuge uuendamise ajaks endale paber ja kirjutusvahend. Uuendamise käigus antakse teile uued PIN-koodid ning vanad kaotavad koheselt kehtivuse. Kui kauguuendamisel tekivad tõrked, võivad need olla seotud suure koormusega.
  5. Hoidke oma ID-kaart kaardilugejas kogu uuendamise protsessi jooksul. Ärge eemaldage kaarti kaardilugejast uuendamise ajal. Uuendamise katkestamisel ei ole võimalik kaarti oma arvutis enam uuendada ja peate pöörduma PPA teenindusse.
  6. Kui uuendamise käigus tuleb veateade, võite kaardi välja võtta ja hiljem uuesti proovida. Kui uuendamise käigus on süsteem andnud juba korduvalt veateate ning uuendamine on ebaõnnestunud, saab sertifikaate uuendada PPA teenindustes.
  7. Novembri teise nädala jooksul peatab riik turvariskiga kaartide uuendamata sertifikaadid. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarti ei saa siis enam elektrooniliselt kasutada. See tähendab, et ID-kaart kehtib endiselt füüsilise isikutuvastusvahendina, aga sellega ei saa enam sisse logida internetipanka ja teistesse e-teenustesse ega anda digiallkirja.
  8. ID-kaarte, mille sertifikaadid on peatatud saab kauguuendada oma arvutis või PPA teeninduses kuni 31.03.2018. Uuendamisega aga ei ole mõtet oodata – uuendage need kohe! Kuna uuendamist vajab väga lühikese aja jooksult väga suur hulk sertifikaate, siis võivad selle protsessi käigus tekkida  süsteemide jõudluse probleemid ja uuendamine ei tarvitse olla võimalik teile sobival ajal. Varuge kannatust ja olge järjepidevad!

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes