15.03.2016 Teisipäev

Juhiloa foto võetakse edaspidi dokumentide andmekogust

Kui siiani tuli juhiluba või mõnd muud liiklusregistri andmete alusel väljastatavat dokumenti taotledes teha pilt teenindussaali fotoboksis või võtta kaasa dokumendile sobiv paberfoto, siis edaspidi saab maanteeamet kasutada isikut tõendavate dokumentide andmekogu fotot ja allkirjakujutist.

Juhiloa taotlemisel ei pea edaspidi enam tegema uut pilti  teenindussaali fotoboksis, vaid foto võetakse dokumentide andmekogust
Juhiloa taotlemisel ei pea edaspidi enam tegema uut pilti teenindussaali fotoboksis, vaid foto võetakse dokumentide andmekogust Foto: PM

Kui taotlejal on kehtiv ID-kaart, siis uut fotot juhiloa saamiseks tegema ei pea ning dokumendi taotluse saab edaspidi esitada elektrooniliselt ilma büroosse minemata, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Uus kord võimaldab kokku hoida nii taotleja aega kui ka riigi kulusid. "Oleme juba mõnda aega tegelenud nullbürokraatia projektiga, millega vähendame bürokraatiat ja aruandluse hulka ettevõtetele. Sama põhimõtet püüame järgida ka tavakodanikega suheldes. Ka siin peaks olema nii, et dokumendi jaoks ei peaks uuesti samu andmeid esitama, kui need pole muutunud. Kui ühes riigiasutuse andmebaasis on olemas ajakohane dokumendifoto ja allkirjajäljend, siis saab teine riigiasutus seda fotot ja jäljendit dokumendi väljastamisel kasutada," sõnas majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Michali allkirjastatud määruse alusel võib maanteeameti väljastatavatele dokumentidele kanda liiklusregistris või isikut tõendavate dokumentide andmekogus oleva elektroonilise foto ja allkirja, või foto, mis vastab isikut tõendavale dokumendile kantava foto nõuetele. Dokumendi taotleja saab valida, millist võimalust eelnimetatutest ta foto esitamiseks kasutab.

Edaspidi ei tehta enam elektroonselt fotosid maanteeameti fotoboksides, vaid dokumentide vormistamisel kasutatakse liiklusregistris või isikut tõendavate dokumentide andmebaasis olevat fotot ja allkirja. 2014. aastast oli selles andmekogus olemas oleva foto kasutamine taotleja nõusolekul küll võimalik, kuid allkiri tuli siiski anda klienditeenindaja juures.

„Muidugi võib soovija teha iga dokumendi jaoks ka värskema foto, aga üldist kohustust selleks enam pole ja juhiloa taotlemine teenindussaalis võtab seega märgatavalt vähem aega. Ühtlasi saab taotluse esitada ka elektrooniliselt, ilma maanteeameti teenindusbüroosse minemata,“ lisas Michal.

Eelmise aasta lõpuks oli maanteeamet väljastanud 609 219 kehtivat juhiluba, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!