03.10.2017 Teisipäev

Jätkuvad õigusemõistmise nädala üritused

Oktoobri esimesel nädalal esmaspäevast reedeni tähistatakse Eestis õigusemõistmise nädalat, mille raames saab tasuta õigusnõu, kuulutatakse välja kaasuskonkurss, toimuvad filmiõhtud ja arutelud ning ekskursioonid õpilastele.

Õigusemõistmise nädalat tähistatakse tänavu viiendat aastat ning selle eesmärk on rääkida Eesti kohtusüsteemi käekäigust, õigusemõistmise olemusest ja hetkeolukorrast, teatas riigikohtu pressiesindaja.

Nädala käigus saab Tallinnas ning Tartus näha auhinnatud õigusteemalisi filme, millele järgnevad arutelud valdkonna ekspertidega. Esmaspäeval linastus kinos Artis dokumentaalfilm „Justice for Sergei – 4 years later“, filmi lõppedes arutlesid inimõiguste ja õigusriigi olemuse üle Harju maakohtu kohtunik Andres Suik ja vandeadvokaat Jaanus Tehver, arutelu modereeris Hans H. Luik.

Teisipäeval kell 18 toimub kinoõhtu Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, kus pärast dokumentaalfilmi „Justice for Sergei – 4 years later“ linastumist on vestlusringis Tartu ringkonnakohtu kohtunik Madis Ernits ja Tartu ülikooli kriminoloogia professor Jaan Ginter. Arutelu modereerib ajakirjanik Madis Hindre.

Neljapäeval kell 18 näidatakse kinos Artis auhinnatud Prantsuse draamafilmi „Justice is Done/Justice est faite“. Filmi lõppedes on vestlusringis riigikohtunik Saale Laos, vanemprokurör Saskia Kask ja vandeadvokaat Ants Nõmper, arutelu modereerib ajakirjanik Tarmo Vahter. Täpsem info filmide kohta Riigikohtu kodulehelt.

Lisaks filmiõhtutele toimuvad üle kogu Eesti kohtunike ja õpilaste ning tudengite vestlustunnid, ekskursioonid kohtumajades ning kuulutatakse välja iga-aastane õpilastele suunatud kaasuskonkurss.

Ajavahemikul 20. septembrist kuni 6. oktoobrini saavad Eesti Õigusbüroo juristidelt tasuta õigusabi kõik, kes registreeruvad nõustamisele öeldes märksõna “ õigusemõistmise nädal”. Õigusnõu on võimalik saada 15 nõustamiskohas üle Eesti ja ka veebi vahendusel. Õigusnõu jagatakse nii eesti kui ka vene keeles. Õigusbüroo vastuvõtukohad leiab veebilehelt http://www.juristaitab.ee/noustamiskohad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes