Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

27.08.2018 Esmaspäev

Ilta-Sanomat: soomlastel on jätkuvalt soodne Eestist alkoholi osta

Aktsiisitõusudest hoolimata on soomlastel jätkuvalt mõistlik Eestist alkoholi osta, samas on näiteks kütus Soomes kohati odavamgi, märkis Soome tabloid Ilta-Sanomat enda suures ülevaates.

Leht analüüsis, missuguseid kaupu on madalama hinnatasemega Eestist soodne soetada ning mida mitte. "Märkimisväärsest maksutõusust hoolimata on Eestis alkohol jätkuvalt soodsam kui Soomes," rõhutas Ilta-Sanomat.

Eriti odav on lehe hinnangul osta kangemat õlut ja long drinki. Nende toodete puhul ulatub erinevus Soomega kümnetesse protsentidesse. Peenemad veinid ja konjakid ei pruugi Eestis odavamad olla, sest siinsed kaupmehed ostavad sisse väikseid partiisid, märkis leht.

Ilta-Sanomate hinnangul on siit mõistlik osta ka sigarette, tuntumate brändide sigaretid on Eestis jätkuvalt 40 protsenti soodsamad kui Soomes. Mõistlik on Eestis tarbida ka ilu- ja hooldusteenuseid: kui osta teenindust vanalinnast või hotellist, on hinnad Tallinnas samal tasemel Soomega, ent kui liikuda keskusest väljapoole, kukuvad need järsult, tõi leht esile.

Soodne on lasta Eestis teha ka autotöid: ehkki autohoolduse hinnatase on Soomega võrreldes vähenenud, on Eesti jätkuvalt ligikaudu 20 protsenti soodsam. Ehitustarbed on siin aga koguni 20–40 odavamad.

Eestist on mõistlik lehe hinnangul soetada ka lõngu ja käsitöötarbeid. Näiteks on Tallinnas Ilta-Sanomate teatel üks suur kauplus, kus hinnad on poole odavamad kui Soomes, kusjuures valik on lehe kinnitusel etem.

Soodsamad on ka turukaubad nagu marjad, seened ja õunad, samuti arstiteenus ning ravimite ostmine ja restoranis söömine.

Eestist ei soovita Ilta-Sanomat aga osta näiteks toitu, kuna Eestis on hinnad kasvanud kiiremini kui teistes Euroopa Liidu liikmesriikides ning Soomest hinnad enam paremad pole.

Samuti ei tasu Eestist osta kütust – hinnavahe kahe riigi vahel on minimaalne, kusjuures diiselkütus on Soomes isegi odavam, tõi leht esile. Ka elektroonikat pole Eestist mõistlik osta, kuna Eesti müügimahud on väiksemad, mis mõjutab hindu, lisaks on eestlased usinad veebist elektroonika ostjad.

Ka riideid ja jalanõusid pole mõistlik osta – hinnaerinevus on pigem Soome kasuks, suurtel kaubamärkidel, mis tegutsevad nii Eestis kui ka Soomes, on hinnad aga samad.

Eestisse ei tasu tulla ka selleks, et osta kosmeetikat ning hügieenitooteid, prille, lemmikloomakaupu ning CD-plaate, lisas leht.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes