23.05.2022 Esmaspäev

Iga klikk loeb, ka sinu andmeid!

Eesti Inimõiguste Keskusel on valminud videod, mille eesmärk on meelde tuletada, et tänapäeva infoühiskonnas on andmed otsustava tähtsusega, mistõttu on ka nende kaitsmine aina olulisem.

Inimõigused, sh õigus privaatsusele, kehtivad ka internetis ning nende kaitse vajab ühiskonna tähelepanu.
Inimõigused, sh õigus privaatsusele, kehtivad ka internetis ning nende kaitse vajab ühiskonna tähelepanu. Foto: pixabay

Kolm õpetlikku videot selgitavadki andmekaitse valdkonna olemust ja annavad nõu, kuidas käituda privaatsuse rikkumise korral. Lisaks leiab klippidest soovitusi ja nippe, kuidas andmelekkeid ja privaatsusesse sekkumisi ennetada.

Inimõiguste keskuse juristi Mari-Liis Vähi sõnul ajendas videokampaaniat looma asjaolu, et Eesti ühiskonnas jääb puudu privaatsuse ja andmekaitsega seotud teadmistest ja harjumustest.

Me peame rohkem selgitama, mida meie andmetega tehakse ja millised ohud kaasnevad nende avaldamisega. Lisaks vajab ümber lükkamist müüt, et tavainimesel ei ole internetis infot jagades midagi karta ja varjata,

tõdes Vähi.

Ühtlasi tuletavad videod meelde, et sarnaselt päriselule, on meie tegudel tagajärjed ka veebikeskkonnas. Inimõigused, sh õigus privaatsusele, kehtivad ka internetis ning nende kaitse vajab ühiskonna tähelepanu. 

Õppevideod loodi Eesti Inimõiguste Keskuse, Andmekaitse Inspektsiooni, Telia, Lastekaitse Liidu, Luminate ja NJORD Advokaadibüroo koostöös ja need on tootnud meediaagentuur Vaas. Videod on eesti keeles koos eesti-, vene- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Rohkem infot kampaania kohta ja privaatsuse ning andmekaitse teemalised kampaaniamaterjalid leiad Eesti Inimõiguste Keskuse koduleheküljelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!