05.02.2020 Kolmapäev

ID-tarkvara võimaldab allkirjastada Smart-ID-ga

Smart-ID-ga saab anda allkirja.
Smart-ID-ga saab anda allkirja. Foto: Unsplash

ID-tarkvara DigiDoc4 uues versioonis saab dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja mobiil-ID-le ka Smart-ID-ga, teatas riigi infosüsteemi amet (RIA).

Saime mullu Smart-ID teenust pakkuva SK ID Solutionsiga lepingutingimustes kokkuleppele ning seejärel asusime ID-tarkvarale Smart-ID tuge arendama. Erinevad allkirjastamisvahendid annavad suuremale hulgale inimestele võimaluse ID-tarkvara kasutada ning kasutada endale kõige paremini sobivat lahendust," ütles RIA elektroonilise identiteedi osakonna juht Mark Erlich.

Tema sõnul on olnud RIA-ga hea koostöö ja see on tore sünnipäevakink just kolmeaastaseks saanud Smart-ID-le.
Hea meel on ka selle üle, et RIA on võtnud kasutusele täiendava turvameetme ehk Smart-ID-ga allkirjastamisel nõuab rakendus kolme kontrollkoodi hulgast õige valimist – see julgustab ka teisi e-teenuseid seda kasutusele võtma," ütles SK ID Solutions lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

DigiDoc4 tarkvaras saavad omakäelisega võrdset digiallkirja anda need Smart-ID kasutajad, kes lõid konto pärast 8. novembrit 2018. Põhjus seisneb selles, et alatest sellest kuupäevast kanti Smart-ID kvalifitseeritud allkirja andmise vahendite nimekirja. Selleks, et varem loodud kontoga allkiri anda, tuleb Smart-ID konto kustutada ja luua uus konto. DigiDoc4-s saavad tavakasutajad anda Smart-ID vahendusel tasuta allkirju mõistlikus koguses, ärikliendid peavad DigiDoc4-s Smart-ID kasutamiseks sõlmima lepingu teenusepakkuja SK ID Solutionsiga. Vaikeseadetega saab Smart-IDga allkirjastada vaid Eesti isikukoodiga. Lepingu sõlminud kasutajatel on võimalik lisada allkirju ka Läti ja Leedu isikoodidega.

Äsja valminud ID-tarkvara versioon on ka viimane, mis toetab Windows 7 ja macOS 10.11 ehk vanemaid operatsioonisüsteeme. Tulevasi versioone enam nimetatud vanematele operatsioonisüsteemidele ei arendata ega testita. Kui kasutajal pole võimalik arvutis DigiDoc4 kasutada, siis alternatiiviks on RIA DigiDoci mobiilirakendus, mis on saadaval iOS-ile kui ka Androidile. Mobiilirakendustel ei ole praegu Smart-ID tuge.

Teenusepakkujatele on oluline teada, et DigiDoc4 läks üle mobiil-ID REST API-le, sest SK ID Solutions lõpetab selle aasta oktoobris DigiDocService veebiteenuse osutamise. Lisaks uuenesid DigiDoc4 kliendi registriparameetrite asukohad.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!