11.05.2018 Reede

Harjumaa tasuta ühistransporti ei kehtesta

9. mail arutas Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatus tasuta ühistranspordi rakendamise võimalust ning liit otsustas üksmeelselt tasuta ühistransporti mitte kehtestada, kirjutab Harju Elu.

"Kui bussid hakkavad tasuta reisijaid vedama, muutuvad ülekoormatuks, siis kust võtta lisaraha lisaliinidele? Ainuüksi kommertsliinide hüvitamise kulu on viis miljonit eurot. Kui üle Eesti on mõeldud tasuta ühistranspordile kulutada riigieelarvest kolm miljonit eurot, siis ainuüksi Harjumaa võib selle ära kulutada ja jääb veel kaks miljonit puudugi," ütles Harjumaa ühistranspordikeskuse juhatus esimees, Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja lehele.

"Tasuta bussisõidul on ka eetiline probleem: kui bussid hakkavad sõitma tasuta, tekib suur ebavõrdsus nende kodanike suhtes, kes kasutavad rongi," lisas Umboja.

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse juhataja Vello Jõgisoo sõnul kehtestab Harjumaa tulevikus aga tasuta ühistranspordi kooliõpilastele ja vanuritele.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda. Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad jäävad osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes