30.06.2022 Neljapäev

Haigekassa võtab terviseametilt üle perearstiabi korralduse

Eesti Haigekassa võtab alates homsest terviseametilt üle perearstiabi korralduse.

Iga inimene saab registreeruda perearsti nimistusse või vahetada perearsti kirjaliku avalduse alusel, mis on edaspidi leitav Eesti Haigekassa kodulehel.
Iga inimene saab registreeruda perearsti nimistusse või vahetada perearsti kirjaliku avalduse alusel, mis on edaspidi leitav Eesti Haigekassa kodulehel. Foto: pixabay

Iga inimene saab registreeruda perearsti nimistusse või vahetada perearsti kirjaliku avalduse alusel, mis on edaspidi leitav Eesti Haigekassa kodulehel.

Kõik vajalik informatsioon perearsti valimisel või vahetamisel on koondatud haigekassa koduleheküljel: https://www.haigekassa.ee/inimesele/arsti-ja-oendusabi/perearstiabi. Lisaküsimuste korral on info saamiseks võimalik pöörduda haigekassa klienditeeninduse poole, kirjutades See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistades infotelefonil +372 669 6630.

Perearstiteenuse järelevalvega jätkab terviseamet, kelle kohustus on jätkuvalt tagada, et õigusaktides nõutav on täidetud. Terviseameti kodulehel on leitav näidis, kuidas toimub Eesti tervishoiuteenuste järelevalve: https://terviseamet.ee/et/tervishoiuteenuste-kaebenoude-esitamine.

Lisaks sellele saab terviseameti poole pöörduda uussisserändajate nõustamise osas, kui on vaja selgitada, kuidas leida endale perearst või millisel moel Eesti tervishoiusüsteem töötab ja kuidas selles orienteeruda. Selle tarbeks on eraldi eesti-, inglise- ja venekeelne infotelefon +372 5594 1139 ning informatsiooni võib inimene küsida ka meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">. Lisaks eeltoodule tegeleb terviseamet ka perearstisüsteemi ja laiemalt esmatasandi hädaolukordadeks valmisoleku loomisega.

Kui tekib kahtlus raviteenuse kvaliteedis, on võimalik pöörduda sotsiaalministeeriumi juures tegutseva nõuandva tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni poole, kirjutades e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">.

right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255