29.03.2022 Teisipäev

Elron lisab lähikuudel rattakoha broneerimise võimaluse

Aprillist alates hakkab Elroni rongides kehtima reisijapiletile lisaks ka jalgrattapilet, lisaks loob Elron võimaluse jalgrattale koha broneerimiseks. 

Rattapileti hind sõltub reisi pikkusest ja on pool täispileti maksumusest, kuid linnalähiliinidel mitte vähem kui üks euro.
Rattapileti hind sõltub reisi pikkusest ja on pool täispileti maksumusest, kuid linnalähiliinidel mitte vähem kui üks euro. Foto: elron.ee

Kuna reisijate arv Elroni rongides on iga-aastaselt kasvanud ning sesoonselt on jalgratastega reisijate arv samuti kasvanud, siis tekkis olukord, kus paljudel väljumistel ei mahtunud rongi ära tavareisijaid, kuna rattaid oli rongis rohkem, kui neile ettenähtud kohti, teatas Elroni kaubamärgi all tegutsev riigifirma AS Eesti Liinirongid.

Eelmise aasta rattapileti kehtivusperiood näitas, et piletinõude järel mõtlesid reisijad jalgratta kaasavõtmise vajaduse rohkem läbi, mille tulemusena rataste arv rongis vähenes ning tavareisijatel oli võimalik mugavamalt reisida ka tippajal,

ütles Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuhr Katrin Kulderknup.

Rattapileti hind sõltub reisi pikkusest ja on pool täispileti maksumusest, kuid linnalähiliinidel mitte vähem kui üks euro. "Kuigi aprillist ei ole veel võimalik rattapiletit ette osta, mis võimaldab rattakoha broneerida, siis kindlasti juba enne suve algust see võimalus piletisüsteemi lisandub," lisas Kulderknup.

Elron viis ühtlasi läbi üle-eestilise arvamusuuringu, mille eesmärgiks oli välja selgitada ratast ja rongi kombineerivate reisijate ootused ja kogemused rongi ja rattaga liiklemisel. Uuringus osales 1450 inimest üle Eesti, sealjuures keskendus ettevõte pigem omavalitsustele, kus on vähemalt üks rongijaam. Uuringu tulemused näitasid, et reisijad ootavad eelkõige võimalust osta rattapilet ette, mis võimaldab broneerida rattale kindel koht. Samuti oodatakse paremini korraldatud jalgrataste parkimisvõimalusi jaamades ning ka paremaid kergliiklusteid rattaga rongijaama jõudmiseks.

"Ratast ja rongi kombineeritakse kõige sagedamini just igapäevasteks toimetusteks nagu näiteks tööle või kooli liikumiseks. Sellise liikumisviisi eelistamisena tuuakse välja sobivat rongide liiklusgraafikut, keskkonnasäästlikkust ning kiirust," märkis Kulderknup.

"Samas ei tea ligi pooled vastanutest, kas nende kodujaamas oleks piisavalt rattakohti ratta rongijaama jätmiseks või mitte. See paraku näitabki inimeste madalat teadlikkust ratta ja rongi kombineerimise võimaluste kohta," möönis Kulderknup, kelle sõnul püüab Elron teha teadlikkuse kasvatamiseks ka koostööd kohalike omavalitsustega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!