30.01.2020 Neljapäev

Eestis alustab tegevust kindlustusühistu

Eestis alustab tegevust kindlustusühistu nimega Eesti Kindlustusühistu Üks, viimati tegutses Eestis kindlustusühistu 80 aastat tagasi.  Kindlustusühistu eripäraks on asjaolu, et kõik ühistu liikmed on võrdselt ühe häälega ka ühistu omanikud ning peaeesmärgiks on liikmetele kindlustusteenuste osutamine. Kapitali kogumine algab neljapäeval, teatas Üks. 
Ühistu asutajaliikmeteks on Eesti Omanike Keskliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.
Üle 80 aasta pole Eestis kindlustusühistut olnud.
Üle 80 aasta pole Eestis kindlustusühistut olnud. Foto: Unsplash

Kindlustusühistu sõnul tegutses Eestis viimati kindlustusühistu 80 aastat tagasi ning toona oli nende osakaal Eesti kindlustusturul 40 protsenti. Sama suur või kõrgem turuosa on ühistu hinnangul kindlustusühistutel ka kõikides Eestist kõrgema elatustasemega Euroopa riikides

Eesti Kindlustusühistu Üks juhatuse liikme Tarmo Lääne sõnul on ühistu loomisprotsess kestnud juba kaks aastat ja viimased kaks aastat on tema elanud selle nimel, et kindlustusühistu saaks ühel päeval taas reaalsuseks.

Mind on motiveerinud sellel teel head mõttekaaslased ja eesmärk tuua Eestimaale tagasi kindlustusühistu kui tugeva kodanikuühiskonna lahutamatu osa," lisas Lääne.

Enne 2019. aastat ei võimaldanud taasiseseisvunud Eesti seadusandlus kindlustusühistut luua. Seadusemuudatuse, mis võimaldab kindlustusühistusse koonduda, kiitis riigikogu heaks mullu jaanuaris.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes