28.12.2015 Esmaspäev

Dokumendifoto nõudeid polegi võimalik alati täita

Isikut tõendava dokumendi fotole esitatavaid nõudeid polegi võimalik kogumina alati täita, mistõttu kaalub siseministeerium määrusesse erisuste sisseviimist.
Siseministeerium: dokumendifoto nõudeid polegi võimalik alati täita
Siseministeerium: dokumendifoto nõudeid polegi võimalik alati täita Foto: PM

Näiteks väga raskelt haigete isikute puhul ei ole nende tervislikust seisundist tulenevalt meditsiinivahendite eemaldamine foto tegemise ajaks elutegevuse säilitamise seisukohalt võimalik. Samuti ei saa mõned isikud tervisliku seisundi tõttu enda silmi avada.

Foto tegemine võib olla raskendatud ka isikute puhul, kes kannatavad erinevate neuroloogiliste haiguste all ning seetõttu on neil võimatu foto tegemise ajal liikumatult püsida. Lisaks on imikute puhul ealistest iseärasustest tulenevalt raske täita kõiki määruses sätestatud fotole esitatavaid nõudeid.

Dokumendifoto nõuete täitmise võimalikkust palus ministeeriumil selgitada õiguskantsler, kes soovis teada, kas nõuded on kogumina täidetavad isiku puhul, kes viibib pikaajaliselt teadvusetus seisundis – näiteks koomas või ei juhi oma tegevust täielikult – kas siis oma east või haigusseisundist tulenevalt.

Ministeerium nõustub vajalike erisuste sätestamisega ning  kaalub erinevaid lahendusi – näiteks võimalusi, mis lubaks dokumenti kanda kauem kui kuus kuud tagasi tehtud fotot ning mis lubaks erandjuhtudel dokumenti kanda foto, mis ei vasta osaliselt või täielikult fotole esitatavatele üldistele nõuetele.

Siseministeerium ei toeta foto töötlemise lubamist mis tahes kaalutlustel, sest see võib suurendada isikut tõendavate dokumentide väärkasutuse ohtu teise isiku identiteedi kasutamise näol.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes