08.05.2018 Teisipäev

Coca-Cola lõpetab lisatud suhkruga jookide müügi Balti keskkoolides

Baltimaade üks suuremaid magustatud jookide müüja Coca-Cola Hellenic Bottling Company (HBC) laiendas lisatud suhkruga jookide otsemüügipiirangu Baltimaades ka keskkoolide tasemele, vähendamaks laste liigse igapäevase lisatud suhkru tarbimist.

Coca-Cola HBC tegevjuht Balti riikides Konstantin Chouchoukhov ütles, et ettevõte usub lapsevanemate suutlikkusse laste tarbimisotsuste kujundamisel, kuid soovib vanemaid selles täiendavalt toetada. "Omalt poolt viisime piirangu juba ellu, aga soovitud mõju saavutamiseks julgustame ka teisi ettevõtteid meie algatusega ühinema," lisas Chouchoukhov pressiteate vahendusel.

Lisaks otsemüügi piiramisele Baltimaade kõigis põhi- ja keskkoolides ning gümnaasiumides on Coca-Cola HBC pöördunud ka oma äriklientide poole ja palunud kaaluda initsiatiiviga liitumist, et algatusel oleks suurem mõju lisatud suhkruga jookide müügi vähenemisele laste haridusasutustes.

Coca-Cola HBC on alates 2006. aastast piiranud lisatud suhkruga karastusjookide, sealhulgas jäätee ja maitsestatud vee otsemüüki põhikoolides ja laiendab vastavalt UNESDA rahvusvahelistele eeskirjadele seda piirangut 2018. aastal ka keskkoolidesse.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes