01.08.2013 Neljapäev

Alkoholitarbimist on vähendanud eelkõige alkoholi kallinemine

Alkoholitarbimist on vähendanud eelkõige alkoholi kallinemine
Alkoholitarbimist on vähendanud eelkõige alkoholi kallinemine Foto: PM

"Öise alkoholimüügi keelu peamine eesmärk on olnud vähendada juba joobes inimeste edasijoomise võimalusi öösel ja seeläbi riski joobes inimeste õnnetustesse sattumiseks. Kuid see avaldab mõju ka alkoholitarvitamise vähenemisele tervikuna," ütles TAI kommunikatsiooniosakonna juhataja Helen Noormets BNS-ile.

"TAI poolt me ei ole inimeste tarbimisharjumusi ööpäeva lõikes mõõtnud. Tervikuna on alkoholitarvitamine vähenenud alates 2007. aastast, mil oli alkoholitarvitamise kõrgseis Eestis, kuid seda mitte vaid öise müügipiirangu tõttu, vaid suurem mõju on olnud alkoholi suhtelisel kallinemisel," sõnas Noormets.

Alkoholi kättesaadavuse vähendamine, mis hõlmab nii alkoholi suhtelist hinda võrreldes ostujõuga, ostukohtade arvu ja nende lahtiolekuaegu, on Noormetsa kinnitusel üks tõhumaid vahendeid alkoholitarvitamise ja sellest tulenevate kahjude vähendamiseks. "Kuid alkoholitarvitamise vähendamiseks ei piisa üksikutest meetmetest, vaid probleemile tuleb läheneda tervikpaketiga. Vastavad ettepanekud on olemas alkoholipoliitika rohelises raamatus," lisas Noormets.

14. juulist 2008 hakkasid Eestis kehtima alkoholiseaduse muudatused, mille kohaselt on alkoholi jaemüük kauplustes ja rändkauplustes lubatud kella 10-22.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference