26.04.2016 Teisipäev

Kohus rahuldas Dublineri kaebuse Tallinna alkoholimüügipiirangutele

Tallinna halduskohus rahuldas Dublineri pubi omaniku M&A Pubid OÜ kaebuse Tallinna linna korraldusele, mis piiras ettevõtte alkoholimüüki ja öist lahtiolekuaega.

Kohus rahuldas Dublineri pubi omaniku kaebuse Tallinna linna vastu
Kohus rahuldas Dublineri pubi omaniku kaebuse Tallinna linna vastu Foto: PM

Kohtu pressiesindaja teatel oli ettevõtte suhtes haldusasjas esitatud tõenditest nähtuvalt esitatud oluliselt vähem pretensioone kui Valli baari suhtes. Ka ei olnud linnavalitsuse korralduses Dublineri ja Bayern Böhmen Kelleri puhul arvesse võetud nende geograafilist asukohta kesklinna ja vanalinna piiril, leidis kohus.

"Dublineri ja Bayern Kelleri olukord erineb nende ettevõtjate olukorrast, kes tegutsevad Suur-Karja tänava kitsamas, vanalinna poolsemas osas. Kokkuvõtvalt leidis kohus, et linn on M&A Pubid OÜ suhtes jätnud arvestamata kaebajaga konkreetselt seonduvad olulised asjaolud ning õiguspärase kaalumise korral võinuks kaalutlusotsuse tulemus olla teistsugune," teatas kohus.

Samas otsustas halduskohus, et Valli baari puhul on Tallinna linnavalitsuse korraldus piirata öist lahtiolekuaega ja alkoholimüüki õiguspärane; ning jättis OÜ Valli kaebuse rahuldamata ja linnavalitsuse korralduse kaebajat puudutavas osas jõusse. Kohus leidis, et Valli baari vahetus läheduses toimuvad tegevused kahjustavad erinevaid isikuid ja ka avalikku huvi.

Tallinna linnavalitsuse 21. oktoobri 2015 korraldusega kohustati üheksat vanalinna baari lõpetama alkohoolse joogi müük kell 00.00–05.00 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 01.00–05.00. Samuti pidid nad piirama toitlustamise ja meelelahutusprogrammi pakkumist kell 00.00–05.00 ja puhkepäevale eelneval ööl kella 02.00-05.00, et tagada Tallinnas Suur-Karja, Vana-Posti ja Müürivahe tänavate piirkonnas avalik kord.

Samal teemal on kohtule esitanud kaebused Taco Express OÜ, Shotbar OÜ ning Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Kanteron BVI OÜ (Route 13).

M&A Pubid OÜ kohtuasjas saab apellatsiooni esitada hiljemalt 25. mail ning OÜ Valli kohtuasjas hiljemalt 26. mail.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!