05.10.2018 Reede

Aasta ettevõte on pakiautomaatide tootja Cleveron AS

Aasta ettevõte on kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate arendav ja tootev Cleveron AS.

Aasta ettevõte valiti EAS-i ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast, teatas kaubandus-tööstuskoja pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Sel aastal konkureerisid aasta ettevõtte tiitlile Cleveron AS, Aston Synthetics OÜ, Thermory AS, Ecometal AS, SA.MET AS, Callisto Group OÜ ja Tallink Grupp AS.

EAS-i juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on rõõm näha nii paljusid võimekaid Eesti ettevõtteid. „Tänavuse aasta ettevõtte Cleveroni taga on tõeliselt inspireeriv lugu, kus kõva tööga on nullist üles ehitatud äri, mis kasvab kordades. See on kõrgtehnoloogiline ettevõte Viljandimaalt, mis on lahti murdnud maailma kõige suuremate kaubakettide uksed,“ ütles Ivask.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul on võitja puhul tegu justkui Leiutajateküla Lotte raamatu pildikesega. „Kuskil „Leiutajatekülas“ mõtlevad leiutajad välja masinavärgi, mis teeb rõõmu kogu maailmale. Selliseid ägedaid näiteid otsimegi,” ütles Tamsar.

„Edukatesse ettevõttesse panustatakse palju aega, teadmisi ja raha ja sellega luuakse uusi väärtusi tervele Eesti ühiskonnale ja majandusele. Selleks, et ettevõtjatel jätkuks indu ja jaksu igapäevaselt panustada, on tähtis neid märgata ja tunnustada,“ ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ning lisas, et ettevõtluse edendamine on meie kõigi kätes ja seda ei peaks tegema ainult mõnel päeval aastas.

EAS-i ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind 2018“ võitjad:

Aasta uuendaja: Cleveron AS Aasta eksportöör: Thermory AS Aasta pereettevõte: Ecometal AS Aasta disaini rakendaja: Cleveron AS Aasta välisinvestor: Aston Synthetics OÜ.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabeli 2018“ võitjad:

Konkurentsivõimelisim suurettevõte - Tallink Grupp AS. Konkurentsivõimelisim väike- ja keskmine ettevõte - SA.MET AS. Konkurentsivõimelisim mikroettevõte – Callisto Group OÜ

Konkurentsivõimelisimad ettevõtted 2018 tegevusvaldkonniti:

Harju Elekter AS, tööstus ja energeetika; AS Farmi Piimatööstus, toiduainetööstus; Tallinna Kaubamaja grupp AS, jaekaubandus; Orlen Eesti OÜ, hulgikaubandus; Tallink Grupp AS, turism; AS Kapitel, kinnisvara; Merko Ehitus AS, ehitus; Nortal AS, side, kommunikatsioon ja IT; Sillamäe Sadam AS, teenindus; Infragate Eesti AS, projekteerimine ja arhitektuur.

Aasta Ettevõtte valis esinduslik žürii, kuhu kuulusid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, Eesti Panga president Ardo Hansson, Rektorite Nõukogu juhatuse esimees ja Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, EAS-i juhatuse esimees Alo Ivask, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop, Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige ja Chemi-Pharmi juhatuse liige Ruth Oltjer, Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige ja Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu ja Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Eesti parimate ettevõtete tunnustamise pidulikku galat korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!