13.04.2021 Teisipäev

37 protsenti pensionilepingu sõlminutest ütleb lepingu üles

Finantsinspektsiooni (FI) teatel sai 1. jaanuarist 31. märtsini esitada kindlustusandjale avalduse pensionileping lõpetada ning 37 protsenti lepingu sõlminutest seda võimalust ka kasutas.

Lepingu lõpetanutele hakatakse väljamakseid tegema septembris, teatas FI.
Lepingu lõpetanutele hakatakse väljamakseid tegema septembris, teatas FI. Foto: pixabay

Pensionilepingu sõlmimist pakub Eestis kolm kindlustusandjat ja nendega on lepingu sõlminud kokku 8288 inimest. Lepingu lõpetanutele hakatakse väljamakseid tegema septembris, teatas FI.

Pensionilepingu lõpetamiseks esitas kindlustusandjatele avalduse 3033 inimest. Pensionilepinguid sõlminud kolm kindlustusandjat peavad mai lõpuks otsustama, kas nad soovivad turul edasi tegutseda või annavad oma pensionilepingute portfellid üle riigile. FI jälgib, et kindlustusandjad informeeriks oma kliente muudatustest ja võimalusestest nõuetekohaselt. 

Neid, kes pensionilepingut ei lõpetanud, ootab ees kaks võimalikku stsenaariumi. Kui kindlustusandja otsustab turul edasi tegutseda, jätkab maksete tegemist kindlustusandja. Kui aga kindlustusandja otsustab pensionilepingud riigile üle anda, hakkab kindlustusandja asemel inimesele pensionimakseid tegema sotsiaalkindlustusamet.

Kui pensionilepingu sõlminud inimene sellega ei nõustu, on tal juunikuu jooksul võimalus oma leping üles öelda. Pensionilepingute üleandmine riigile toimub 2022. aasta alguses. Hiljemalt 15. juunil peavad kindlustusandjad sellest oma kliente informeerima. 

Kindlustusandjad on FI-le kinnitanud, et seni on nad oma klientidele jaganud pensionilepingute ülesütlemisega seonduvat informatsiooni nii, nagu seadus ette näeb.

Seltsid pidid oma kliente teavitama hiljemalt 15. jaanuaril, et neil on õigus leping üles öelda ja saada lepingu tagastusväärtuse ulatuses väljamakse. Lisaks pidi informeerima kindlustusvõtjaid ka avalduse esitamise tähtajast. Sama info pidi kindlustusandjate kodulehel olema nähtav 15. jaanuarist 31. märtsini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!