19.11.2020 Neljapäev

Valitsus kinnitas uue 171 miljoni eurose tööhõiveprogrammi

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks järgmise kolme aasta tööhõiveprogrammi, mille rahaline maht on kokku 171,3 miljonit eurot.

Endiselt toetatakse tööandjaid sobiva tööjõu leidmisel, töökohtade loomisel ja kohandamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel, kuid lisaks erialastele ja eesti keele koolitustele võimaldatakse edaspidi toetust ka töötajate info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alaste oskuste arendamiseks.
Endiselt toetatakse tööandjaid sobiva tööjõu leidmisel, töökohtade loomisel ja kohandamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel, kuid lisaks erialastele ja eesti keele koolitustele võimaldatakse edaspidi toetust ka töötajate info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alaste oskuste arendamiseks. Foto: pixabay

Eelnõuga kehtestatakse uueks perioodiks tähtajaline tööhõiveprogramm, millega nähakse ette tööturuteenuste osutamine ja tööturutoetuste maksmine 2021. aasta 1. jaanuarist kuni 2023. aasta 31. detsembrini, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Programmi üldeesmärk on töötuse kestuse lühendamine ning isikute tööle aitamine, kelle töölesaamine on pikaajalise töötuse või muude eriliste takistuste tõttu raskendatud, samuti tööjõupuuduse leevendamine ja töötuse ennetamine.

Tööhõiveprogrammi rahastatakse tööturuteenuste ja -toetuste sihtkapitalist. Programmi rahaline maht 2021. aastal on kuni 56,7 miljonit eurot, 2022. aastal kuni 58,8 miljonit eurot ja 2023. aastal kuni 55,8 miljonit eurot. Eelnõu kiideti heaks töötukassa nõukogus 28. oktoobril.

Võrreldes eelmise tööhõiveprogrammiga aastateks 2017–2020, on programmis seoses koroonaviirusega vähendatud töötavatele inimestele suunatud töötust ennetavate meetmete ning suurendatud töötutele pakutavate meetmete osakaalu.

Eelnõu järgi on võrreldes eelmise perioodiga lisandunud uue teenusena jätkutoe pakkumine inimestele, kelle tööl püsimine võib olla raskendatud. Jätkutoe eesmärk on vältida inimese uuesti töötuks jäämist. Paindlikumalt pakutakse nõustamisteenuseid, mida on eelnõu alusel võimalik edaspidi osutada ka valikuna töötukassa kvalifitseeritud teenuseosutajate seast.

Uue võimalusena pakutakse eelnõu järgi arengutreeningut, millega toetatakse töö kaotanud juhtide ametialast arengut ja muutustega toimetulekut. Endiselt toetatakse tööandjaid sobiva tööjõu leidmisel, töökohtade loomisel ja kohandamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel, kuid lisaks erialastele ja eesti keele koolitustele võimaldatakse edaspidi toetust ka töötajate info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alaste oskuste arendamiseks.

Samuti näeb eelnõu ette ettevõtluse alustamise toetuse suurendamist – edaspidi on toetust võimalik saada kuni 6000 eurot. Toetuse maksimaalse määra tõstmise eesmärk on toetada ettevõtlusaktiivsust ja endale töökoha loomist.

1. novembri seisuga oli töötuna arvel 50 487 inimest ning registreeritud töötuse määr oli 7,8 protsenti. Võrreldes eriolukorra algusega on novembri alguseks registreeritud töötute arv kasvanud ligikaudu 37 protsenti.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255