08.08.2023 Teisipäev

Välistalentide hinnangul on Eestis parim töökultuur

Eesti kukkus välistalentide uuringus „Expat Insider“ eelmise aastaga võrreldes 11. kohalt 29. kohale, kuid töökultuuri ja tööga rahulolu kategoorias saavutas Eesti esimese, bürokraatia kategoorias teise ning digitaalse elu kategoorias kolmanda koha. 
Välistalentide hinnangul on Eestis parim töökultuur
Välistalentide hinnangul on Eestis parim töökultuur Foto: RUP

Uuringus osalenud välistalendid hindasid kõrgelt Eesti töökultuuri, madalat hierarhiat, iseseisva töö võimalusi ja paindlikkust. „Mulle väga meeldib siinne start-upilik keskkond ning kohalike innovaatilisus ja loomingulisus,“ ütles üks uuringus osalenud Eestis elav filipiinlane. 

Keskmisest kõrgemalt hinnati ka töö ja vaba aja tasakaalu ning karjäärivõimaluste olemasolu. „Uuring kinnitas meie tugevusi – madal bürokraatia, väga head kaugtöö võimalused ning turvaline elukeskkond – millega me meelitame ka välistalente Eestisse tööle,“ ütles Work in Estonia juht Leonardo Ortega. 

Kõvasti langes Eesti palgaga rahulolu kategoorias, 20. kohalt 45. kohale. Ligi kolmandik Eestis töötavatest välistalentidest pole rahul oma rahalise olukorraga. „Eesti kiire inflatsioon ja elukalliduse tõus ei ole märkamata jäänud ka välistalentidel. Samuti on meile ammu teada välistalentide probleemid näiteks inglise keelt kõneleva perearsti leidmisel ning piiratud keeleõppe võimaluste poolest, mida kinnitas ka uuring – aga sellega juba tegeleme nt. pakkudes tasuta tuge perearsti otsimisel või konsultatsiooni keele õppimiseks Eesti Rahvusvahelises Majas,“ kommenteeris Ortega.

Terviseteenuste kättesaadavuse osas langes Eesti 24. kohalt 38. kohale. Samuti oli Eesti tagapool keeleõppe võimaluste poolest. 

Parim koht välistalendile on uuringu kohaselt Mehhiko, mis saavutas esikoha ka eelmisel aastal ning on olnud viie parima elukoha seas uuringu algusest peale. Teisel kohal on Hispaania ning kolmandal kohal Panama. Edetabeli viimased kohad hõivavad kõrge elukallidusega riigid Kuveit ja Norra ning poliitiliselt ebastabiilne Türgi.

„Võitlus parimate talentide nimel on globaalne ning Eesti peab väikse riigina ennast esmalt välistalentidele üldse tutvustama. Samuti on meil keeruline võistelda Mehhiko või Hispaania kliimaga ja sealsete inimeste sõbralikkusega, aga meil on ka omad tugevused,“ kommenteeris Mehhikost pärit Ortega.   

Välistalentide ühenduse InterNations läbiviidavas uuringus Expat Insider 2023 osales enam kui 12 000 välistalenti 171 rahvusest ja 172 elukohariigist. Välistalendid hindasid rahulolu 56 aspektist, nagu näiteks elukallidus, elukoha kättesaadavus ja karjäärivõimalused, aga ka kiire internetiühenduse olemasolu, sotsialiseerumisvõimalused ning tervishoiuteenuste kättesaadavus. Uuringusse mahtus kokku 53 riiki, kus elas vähemalt 50 uuringule vastajat.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255