13.09.2017 Kolmapäev

Uuring: Soome ettevõtjate tööloomeplaanid on viie aasta kõrgeimal tasemel

Personalifirma Manpower Group läbiviidud uuringu põhjal on Soome ettevõtjate meelestatus töökohti luua viie aasta kõrgeimal tasemel ning seda plaanib teha 8 protsenti ettevõtjatest.

Kui eelmises kvartalis plaanis uusi töökohti luua vaid 1 protsent Soome ettevõtjatest, siis neljandas kvartalis plaanib koguni 8 protsenti tööandjatest inimesi juurde palgata. Rootsi optimism on seevastu vähenenud 11 protsendilt 5 protsendile. Iirimaal ja Austraalias plaanib töötajaid juurde värvata 10 protsenti tööandjatest, Suurbritannias 6 protsenti ja Saksamaal 5 protsenti.

ManpowerGroupi uuringu raames küsitleti 59 000 tööandjat 43 riigis, millest 42 riigis plaanitakse aasta viimases kvartalis töökohti juurde luua.

Uuringus osalenud riikidest vaid Šveitsi ettevõtjad arvasid, et töökohti nende turul praegu juurde ei tule.

"Kvartalipõhine uuring näitab küll vaid lühiajalisi arenguid, kuid Eesti ettevõtjatel on põhjust oma töötajaid hoida ja väärtustada. Osa varem Soomes töötanud eestlastest on majanduslanguse ajal koju naasnud, kuid kui nende kogemus on hea, siis sobiva pakkumise puhul võivad nad kaaluda uuesti Soome kolimist," rääkis Manpoweri Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!