18.03.2022 Reede

Ukraina kodanike lühiajalise töötamise lubatud aeg pikeneb 31. maini

19. märtsil jõustub valitsuse määrus, mis lubab Ukraina kodanikul, kelle lühiajaline töötamine oli 24. veebruari seisuga registreeritud politsei- ja piirivalveametis ning kelle Eestis töötamise lubatud aeg on lõppenud või lõpeb hiljemalt 31. mail, Eestis lühiajaliselt töötada kuni 31. maini, teatab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. 

Ukraina kodanike lühiajalise töötamise lubatud aeg pikeneb.
Ukraina kodanike lühiajalise töötamise lubatud aeg pikeneb. Foto: pixabay

Näiteks kui Ukraina kodanik töötas lühiajalise töötamise registreeringu alusel Eestis enne Ukraina sõja algust ning tema lühiajalise töötamise lubatud aeg lõppes 10. märtsil või lõpeb 1. aprillil, siis võib välismaalane Eestis lühiajaliselt edasi töötada kuni 31. maini. 

 Valitsuse määrus kehtib tähtajaliselt, sest hiljemalt mai lõpus jõustuvad suure tõenäosusega välismaalaste seaduse muudatused, mille kohaselt ei kohaldata enne sõja algust Eestis töötanud Ukraina kodanikele lühiajalise töötamise sätteid. See tähendab, et seadusemuudatuste jõustumisel kohaldub eelnevalt nimetatud Ukraina kodanike töötamisele töölepingu seadus või võlaõigusseadus ja nendes sätestatud tingimused. Erandina lisandub seadusesse nõue, et eelnevalt nimetatud Ukraina kodanikele tuleb maksta vähemalt 0,8-kordset vastava tegevusala keskmist palka.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!