13.01.2015 Teisipäev

Trafotek koondab Soomes 95 töökohta ja suurendab tootmist Eestis

Trafotekil on kavas suurendada tootmist Eestis
Trafotekil on kavas suurendada tootmist Eestis PM
Soome trafotootja Trafotek plaanib oma Soomes Turu lähedal asuvas tehases koondada kuni 95 töökohta ja suurendada tootmist Eestis, Jüris asuvas tehases.

Trafotek alustas esmaspäeval kollektiivläbirääkimisi, sulgemaks Turu lähedal Kaarinas võimsuselektroonikat tootev üksus ja koondamaks seal 95 töökohta. Seoses koondamisega Soomes plaanib ettevõte suurendada tootmist Eestis, ütles Trafotek OY tegevjuht Markku Vauhkonen BNS-ile.

Tema sõnul lõpetas ettevõte suvel Tallinna lähedal Jüris asuva tehase laienduse, ning siinset vaba tootmismahtu on plaanis efektiivsemalt rakendada. Samuti on Trafotekil plaanis Eestis luua uusi töökohti, kuid täpne number on veel ebaselge. Siinse tootmimahu suurendamise ja uute töötajate palkamise protsess võiks Vauhkoneni sõnul kesta kuni poolteist aastat.

Trafotek OY on Soome päritolu trafode ja pingestabilisaatorite tootja. Ettevõttel on tootmisüksused Soomes, Eestis ja Hiinas ning müügikontorid Saksamaal ja Singapuris. Kontsernis töötab üle maailma ligi 450 inimest, kellest üle saja Eestis.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes