07.01.2021 Neljapäev

Töövõimetushüvitiste maksmine viibib

Haigekassa annab teada, et 2021. aasta alguses viibib töövõimetuslehtede väljamaksmine neile kindlustatutele, kelle töövabastusperiood algab jaanuaris 2021.

Haigekassa alustab hüvitiste väljamaksetega siis, kui maksu- ja tolliamet edastab haigekassale informatsiooni 2020. aasta deklaratsioonide töötlemise lõpetamisest.
Haigekassa alustab hüvitiste väljamaksetega siis, kui maksu- ja tolliamet edastab haigekassale informatsiooni 2020. aasta deklaratsioonide töötlemise lõpetamisest. Foto: pixabay

Töövõimetushüvitist arvutatakse 2020. aasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel, mille andmed edastab haigekassale maksu- ja tolliamet. Hüvitise maksmine viibib seoses maksu- ja tolliameti 2020. aasta tuludeklaratsioonide menetlemisega.

Haigekassa alustab hüvitiste väljamaksetega siis, kui maksu- ja tolliamet edastab haigekassale informatsiooni 2020. aasta deklaratsioonide töötlemise lõpetamisest. Väljamaksete alustamisest annab haigekassa kodulehekülje vahendusel teada.

Viivitus ei mõjuta 2020. aastal alanud töövõimetuslehtede hüvitise maksmist.

Inimestel palutakse kontrollida üle arvelduskonto andmed, kuhu haigekassa hüvitise kannab. Konto andmeid saab mugavalt lisada ja muuta riigiportaalis teenuses “Isiku töövõimetushüvitised (haigekassa)“. Teine võimalus on saata haigekassale digitaalselt allkirjastatud kontomuutmise avaldus aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Posti teel tuleb avaldus saata aadressile Lastekodu 48, Tallinn 10113.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes