12.03.2018 Esmaspäev

Tööportaal: eestimaalased peavad parimaks tööandjaks Eesti Energiat

Eestimaalased soovivad enim töötada Eesti Energias, selgus CV-Online'i korraldatud parima tööandja konkursil TopTööandja – enam kui 1500 vastajaga uuringus mahtusid esiviisikusse veel Telia, Tallink, Skype ja Swedbank.

"Suur tööandjate uuring paljastas väga olulise järelduse: Eesti töötajad peavad head palka küll oluliseks, kuid ainuüksi sellest enam ei piisa," ütles CV-Online'i turundusjuht Rain Resmeldt Uusen pressiteate vahendusel. "Rohkem kui kunagi varem eeldavad töötajad tööandjalt ka head tööõhkkonda, häid töötingimusi ja tasemel juhtimist. Töötajate motivatsiooni ja töörahuloluga peab arvestama iga tööandja, kasvõi häda sunnil, sest terav tööjõupuudus ei jäta muud võimalust."

"Uuringus kõige ihaldusväärsemaks tööandjaks valitud Eesti Energia juures hinnati kõrgelt nii ettevõtte konkurentsivõimelist palgataset, aga ka ettevõtte head mainet ja karjäärivõimalusi," selgitas Uusen, kelle kinnitusel andsid eeskätt Kirde-Eesti elanikud ka sõnumi, et eeldavad tööandjalt ka sotsiaalset vastutustunnet ja panustamist kohalikku kogukonda.

"Meil on ja meile tulevad tööle need, kes tahavad oma töös midagi suurt ära teha. Tahame olla energeetikavaldkonna liider ja meie juures väljakutseid jagub. Vajame pühendunud ja oma valdkonnas parimaid töötajaid ning seetõttu pöörame töötajaskonna arendamisele ja järelkasvule suurt tähelepanu," selgitas Eesti Energia personalidirektor Tiina Drui.

Tema sõnul peetakse Eesti Energias silmas, et inimestel oleks erialaselt huvitav töötada. Samuti on Eesti Energias häid näiteid sellest, kuidas aastaid tagasi lihtsa spetsialistina alustanud kolleegidest on tänaseks tippjuhid kasvanud.

"Soosime organisatsioonisisest karjääri ning samas kasvatame endale tulevikutegijaid ka tänaste praktikantide hulgast. Näiteks 2017. aastal oli meil praktikal 205 noort ning kogemus näitab, et igast seitsmest praktikandist saab Eesti Energia töötaja," rääkis Drui.

1500 vastajaga uuringus selgitas Eesti suurim karjääriportaal välja Eesti parimad ja Eesti halvimad tööandjad, aga ka olulisimad põhjused selliste hinnangute taga.

"Ka halvimate tööandjate edetabelist selgub tööandjate jaoks väga oluline järeldus: halvimate toppi ei jõudnud ettevõtted mitte niivõrd väikese palga, vaid halva suhtumise pärast töötajaisse," rõhutas Uusen.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes