06.09.2023 Kolmapäev

Tööle kandideerijate arv on hüppeliselt tõusnud

CV-Online’i tööturu kiirstatistika andmetel on võrreldes eelneva aasta sama ajaga üldine CV.ee tööportaali kandideerijate arv tõusnud 35 protsendi võrra.

Kõige suurem hüpe kandideerimiste osas on toimunud avaliku sektori valdkonnas.
Kõige suurem hüpe kandideerimiste osas on toimunud avaliku sektori valdkonnas. Foto: CVOnline

Tegemist on hüppelise tõusuga, mis näitab, et inimesed on eelneva aastaga võrreldes tööturul oluliselt aktiivsemalt ringi vaatamas. 

Kõige suurem hüpe kandideerimiste osas on toimunud avaliku sektori valdkonnas, milles kandideerijate arv on eelmise aastaga võrreldes tõusnud lausa 50 protsenti. Kuid suurt kandideerimiste arvu tõusu on märgata ka teistes valdkondades, mis viitab ebakindlal ajal kindlustunde otsimisele. 

Praegu kõige populaarsemad töövaldkonnad, kus on näha sarnaselt avalikule sektorile hüppelist huvi tööpakkumiste vastu, on infotehnoloogia valdkond, teenindussektor, avalik sektor, administratiivtöö, müük ja pangandus.

Infotehnoloogia valdkond on jätkuvalt hoolimata väiksemast tööpakkumiste arvust kandidaatide jaoks atraktiivne valdkond. Võrreldes aasta taguse ajaga on suure hüppe teinud aga avalik sektor, kus on näha hüppelist kandideerimiste arvu tõusu, kuigi tööpakkumiste arv ei ole oluliselt kasvanud.

"Võib eeldada, et avaliku sektori populaarsuse taga on asjaolu, et aina rohkem tööotsijaid soovib pääseda valdkonda, kus tundub raskel ajal turvalisem. Samuti on tööportaali statistika põhjal näha, et väga populaarsed on ka pangandussektori tööpakkumised. Teenindavas sektoris on kandidaatide arv püsivalt suur läbi aastate, sest antud valdkondades on suurem orgaaniline liikumine tavapärane," märkis CV-Online. 

"Värske tööturu ülevaade näitab, et tööotsijad vaatavad stabiilsemate sektorite suunas ja teevad turvalisemaid karjäärialaseid valikuid. Ilmselt tõukab numbrite kasvu tagant ka vabanenud töökäte arv. Ühtlasi näitab üldine hüppeline kandidaatide arvu tõus ja töötuse määra kasv, et konkurents tööpakkumiste ja ühe töökoha peale läheb üha suuremaks," sõnas CV-Online Estonia OÜ turundusjuht Karla Oder. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255