16.08.2023 Kolmapäev

Tööturu-uuring: lähiajal on oodata kiiret kandideerijate arvu kasvu

Juulikuus läbiviidud CV-Online’i tööturu uuringust selgub, et 83 protsenti töötajatest on valmis enda töökohta vahetama, mistõttu võib tööturul lähiajal näha kandideerijate kasvu tõusu. 

Kandideerijate arv tööle on kasvuteel.
Kandideerijate arv tööle on kasvuteel. Foto: pixabay

Töötajad on reguleerimas tööturgu palgarahulolematusest tingituna, kuid hetkeseisuga siiski tööturul tegelik kandideerimiste arv veel tõusnud ei ole. Põhjus võib seisneda selles, et töötajad on praegu äraootaval seisukohal, sest teadmatus tuleviku ees tekitab mõneti ebakindlust. Palgaga rahuolematus aga sunnib töötajaid kandideerima uutele ametikohtadele ning seetõttu on oodata suuremat tööjõu voolavust. 

Tõusev kandideerimiste arv leevendaks laieneda soovivate ettevõtete ja uute töötajate otsinguil olevate tööandjate valukohta. 42 protsenti tööandjatest on siiani märkinud, et sobivaid kandidaate ja oma ala spetsialiste on praegu keeruline leida. 35 protsenti nendivad, et olukord turul pole näiliselt muutunud ja kandideerijaid on pigem vähe. Töötajad, kes pole oma töötasuga rahul, aga neutraliseerivad selle probleemi. 35 protsenti neist juba otsivad uut töökohta ning 48 protsenti on avatud headele tööpakkumistele.

Uuringu tulemuste põhjal on teada, et töötajad peavad uue töökoha valikul äärmiselt oluliseks varasemast suuremat töötasu ning paremaid lisahüvesid, nii vastas 81 protsenti. Seega võivad tööandjad uute töötajate värbamisel arvestada suurenenud palgaootustega. Sõltuvalt olukorra muutusest tööturul, võib see endaga omakorda kaasa tuua ka Eesti keskmise palga kasvu. 

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255