06.08.2019 Teisipäev

Tööinspektsioon jagab selgitusi kontrollimaks lähetatud töötajate tausta

Tööinspektsioon edastas Tööandjate keskliidule omapoolse vaate lähetatud töötajate kohta ning täiendava kontrolli võimalus Eesti ettevõtetele.
Tööinspektsioon jagab selgitusi kontrollimaks lähetatud töötajate tausta
Tööinspektsioon jagab selgitusi kontrollimaks lähetatud töötajate tausta Foto: pixabay

Tööinspektsioonil on kolmes keeles infoleht välismaise töötaja kohta, mis on suunatud nii ettevõtetele kui ka töötajatele.

Sellel leht on võimalik Eesti ettevõtetel üle kontrollida, kas neile teisest EL liikmesriigist või EMÜ riigist lähetatud töötajana (st renditöötaja, teenuseosutamise raames või kontsernisiseselt liikudes ühest EL riigist teise) saabunud töötaja kohta on teade Tööinspektsioonile nõuetekohaselt esitatud. Seda saab kontrollida siit leheküljelt allalaaditavast tabelist: Tabel Lähetatud töötajate teated (uuendatakse igal esmaspäeval)

Täpsustused:
  • Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seaduse kohaselt on teate esitamise kohustus välismaisel ettevõttel (kohustuste erinevus võrreldes välismaalaste seadusega);
  • Juhul, kui Eesti ettevõte leiab tabelist enda kohta andmed, mis ei vasta tegelikkusele (ehk teile ei ole lähetatud töötajaid tegelikult saabumas/saabunud), tuleb sellest viivitamatult Tööinspektsiooni teavitada;
  • Kui soovitakse Eestisse saabunud/saabuvate töötajate nimesid, siis on võimalik Eesti ettevõttel, kelle kohta teade on esitatud, teha Tööinspektsioonile teabenõue isikustatud andmete saamisekshttps://www.ti.ee/est/teabenoue/
  • Juhul, kui lähetatud töötajana saabuvad Eestisse tööle kolmandate riikide kodanikud, siis tuleb suhelda nii PPA-ga, kui ka Tööinspektsiooniga eraldi, üks teade/menetlus ei asenda teist, sest menetlused toimuvad erinevate õigusaktide alusel.
Täpsustavatele küsimustele saab alati vastuse Tööinspektsiooni nõustamistelefonil 6406 000 või e-kirjaga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!