825x120 antikriis ee
20.03.2020 Reede

Tallink vähendab palku

Palku kärbitakse esialgu kaheks kuuks.
Palku kärbitakse esialgu kaheks kuuks. Foto: Pixabay

Tallink Grupp teatas täna, et vähendab koroonaviirusest tingitud eriolukorra ja selle majanduslike mõjude tõttu kõikide kontserni Eesti töötajate palka 30 protsendi võrra.

Kontserni otsus mõjutab ligikaudu 3900 töötajat ning puudutab nii mere- kui ka kaldatöötajaid, sealhulgas ettevõtte juhatuse liikmeid. Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene andis korralduse enda palka vähendada 50 protsendi võrra, teatas kontsern. 

Oleme täna olukorras, kus koroonaviirusest tekkinud eriolukorra majanduslikud mõjud meie ettevõttele on nii ulatuslikud, et meil tuleb teha raskeid otsuseid ning astuda samme ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks ning oma töötajate töökohtade säilitamiseks nii suures ulatuses kui vähegi võimalik," kommenteeris Nõgene.

See ei ole kerge otsus, kuid leiame, et praeguses olukorras on see parim võimalik lahendus, mis ei jäta meie inimesi tööta ja palgata praegusel keerulisel ajal. Tänan siinkohal kõiki Tallink Grupi töötajaid, kes on tänaseni kõikidesse viimase nädala jooksul tehtud ümberkorraldustesse suhtunud mõistvalt ning on teinud tohutuid jõupingutusi selleks, et jätkata tööd väga keerulistes tingimustes ning tagades oma panusega tuhandete kaasmaalaste turvalise koju jõudmise," lisas Nõgene. "Tänan ka ametiühingut ning selle liikmeid konstruktiivse dialoogi eest viimaste päevade jooksul, mis on võimaldanud meil üheskoos jõuda parima võimaliku lahenduseni, " sõnas Nõgene. 

Tallink teeb koostööd valitsuse poolt kehtestatud meetme kasutuseks. Samuti on AS Tallink Grupp pidevas kontaktis riigiga, leidmaks lahendusi tekkiva kahju tasandamiseks, et koheselt peale eriolukordade lõppemist oleks võimalik taastada ja tagada Eesti turismivaldkonnale ülivajalikud laevaühendused kõikide meie sihtpunktidega.

Kontsern vähendab töötajate palkasid esialgu kaheks kuuks alates aprillist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes