17.08.2022 Kolmapäev

Peterson arutab sotsiaalpartneritega paindlikke lahendusi tööturul

Tervise- ja tööminister Peep Petersoni kutsel toimub täna pärastlõunal sotsiaalpartnerite kolmepoolne kohtumine Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega, et arutada paindlike tööaja reeglite loomist. 

Peep Peterson, tervise- ja tööminister
Peep Peterson, tervise- ja tööminister Foto: valitsus.ee

„Muutuvad ajad ja tehnoloogia tähendavad, et aeg-ajalt on mõistlik vaadata üle ka tööturul kehtivad tingimused ning tuua neisse rohkem paindlikkust. See on oluline nii tööandjaile kui ka töötajaile,“ ütles Peterson. „Loodame jõuda sotsiaalpartneritega kokkuleppele, kuidas paindlikke lahendusi juurde luua. Eri valdkondades on vajadused erinevad, mistõttu on mõistlik lahendusi otsida ka sektorite kaupa.“  

Sotsiaalpartneritega kohtumise päevakorras on valveaja reeglite muutmine ja iseseisva otsustuspädevusega töötaja mõiste kasutusele võtmine. Samuti on arutelu all muud paindlikud tööaja tingimused, näiteks võimalik tööaja muudatus toitlustus- ja majutusettevõtete töötajatele. Tööaja muudatuste tasakaalustamiseks on aruteluks ka töötajate parem kaitsmine, sh võimalikud muudatused seoses iganädalase puhkeajaga, samuti etteteatamistähtaja kehtestamise juhul, kui tööandja ütleb töösuhte üles töötaja tervisest tingitud põhjustel.  

Lisaks räägitakse kohtumisel palgatoetusega seonduvast ning kaalutakse, kas tuleks ratifitseerida Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) avalike teenistujate töötingimusi ja kollektiivläbirääkimist reguleerivad konventsioonid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!