27.03.2015 Reede

Miinimumpalga saajad ei liigitu päriselt kategooriasse "ajud"

Teenusmajanduse Koja hinnangul ei loo miinimumpalga eest töötavad inimesed Eestile erilist majanduskasvu ja selle tõttu pole neid ka Eesti ettevõtjatele vaja.

Evelyn Sepp, Teenusmajanduskoja tegevjuht
Evelyn Sepp, Teenusmajanduskoja tegevjuht Foto: PM

"Nii ebamugav kui seda välja öelda ka ei ole, siis miinimumpalga saajad ei liigitu päriselt kategooriasse "ajud", kelle puuduse käes Eesti ettevõtjad vaevlevad. Jah, see on oluline grupp meie tööturul osalejatest, kuid majanduskasv tuleb mujalt - sellest, mida saab kallilt müüa maailmaturul, mis on nutikas ja mida teevad väga hea ettevalmistusega spetsialistid seal, kus ei konkureeri odavama tööjõu peale, mida Eestis tegelikult ka enam ammu pakkuda ei ole," teatas koda sotsiaalmeedia vahendusel.

"Neid töökohti on Eestis puudu aga mitukümmend tuhat. Küsimus ikka koalitsioonilepingu üle läbirääkijatele - mis on teie pakkumine, lahendused ja arusaam sellest, kuidas sellised töökohad Eestisse tekivad, mis ka majandust käivitavad?" lisas koda.

Teenusmajanduse Koda on vabatahtlik teenusmajanduse-, sealhulgas disaini-, tehnoloogia-, konsultatsiooni-, õigus- ja loomevaldkondade ettevõtteid ühendav organisatsioon. Kojal on enam kui 120 liiget. Teenusmajanduskoja tegevjuht on Evelyn Sepp.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255